pościel dziecięca

Przy porządkach poszukaj pościeli

Często spotykamy się z apelami o pomoc dla domów dziecka czy rodzinnych pogotowi opiekuńczych, a także dla szpitali czy przytułków dla osób bezdomnych bądź w trudnej sytuacji.

Ubodzy czekają na pościel dziecięcą

pościel dziecięcaCzęsto jednak nie wiemy czego tak naprawdę potrzebują takie miejsca bądź czy chętnie przyjmą one od nas rzeczy używane. Odpowiedź na to drugie pytanie zazwyczaj jest taka sama – jeśli przedmioty nie są zniszczone i nadają się do użytkowania takie miejsca zazwyczaj nie mają oporów przed przyjmowaniem rzeczy używanych.
Na pewno jednym z przedmiotów, które chętnie zostaną przez takie ośrodki przyjęte jest pościel, ręczniki oraz podstawowe środki czystości. Dobrym pomysłem jest zakup bądź podarowanie rzeczy mniej typowych jeśli chodzi na przykład o wymiary– oprócz zwykłej pościeli (o standardowych wymiarach bądź pościel dla dzieci 140×200), pościel przystosowaną do alergików (stworzonej z syntetycznych materiałów, o czym informuje zazwyczaj każdy producent pościeli) czy pościel niemowlęca do łóżeczka. Domy dziecka chętnie przyjmą każdą ilość jeżeli w grę wchodzi delikatna pościel dziecięca oraz ręczniki, a także kosmetyki na przykład do kąpieli czy środki czystości do prania – zazwyczaj ze względu na sporą ilość wychowanków potrzebna jest każda ilość takich przedmiotów. Zawsze warto się jednak skontaktować z wybraną przez nas placówką i dokładnie dopytać na jaki towar mają obecnie deficyt i co w szczególności może okazać się przydatne.

Czasem okazuje się, że placówki mają spore zapasy takich rzeczy – wtedy jednak wskażą inny, bardziej potrzebujący naszej pomocy ośrodek.

Dodaj komentarz