kamerzysta

Przeprowadzka i kamerzysta

Od czterech lat prowadzę własną firmę organizującą przeprowadzki. Na początku był to tylko jeden samochód, ja i mój kolega. Z czasem jednak mocno się rozwinęliśmy i teraz firma ma osiem samochodów dostawczych i dwudziestu dwóch pracowników.

Kamerzysta w Toruniu a dokumentacja

kamerzystaPrzez cały ten czas pracowaliśmy nad tym, aby coraz bardziej udoskonalać swoje usługi. W zawodzie gdzie czas to pieniądz najważniejsze było aby jak najbardziej usprawnić nasze przeprowadzki. Niestety z pośpiechem wiązało się większe ryzyko uszkodzenia przewożonych towarów. Nie chcieliśmy sobie pozwolić na takie kłopoty dlatego wyczuwałem pracowników na szczególną dbałość. Uważałem, że jednak lepiej stracić trochę czasu niż stracić grube pieniądze kiedy się uszkodzi coś cennego. Zdarzyło nam się jednak kilka sytuacji kiedy klienci oskarżali nas o uszkodzenie czegoś do czego moi pracownicy nie chcieli się przyznać. Szczególnie przykrą sytuację miałem z jedną przeprowadzką z Torunia. Straciłem wtedy kilkanaście tysięcy złotych. Wtedy postanowiłem, że przy każdej wartościowej przeprowadzce będzie kamerzysta Toruń. Od teraz wideofilmowanie towarzyszy pracownikom przy każdym przedmiocie. Nie ma takiego obrazu, którego pakowania i przewozu byśmy nie udokumentowali. Filmowanie jest dla nas standardem, który ma przede wszystkich chronić nasze interesy, ale działa to oczywiście w dwie strony.

Jeśli tylko klient sobie tego zażyczy ma wgląd do całego filmu z przeprowadzki. Ten sposób sprawdza się fantastycznie. Od czasu kiedy to wprowadziliśmy nie było ani jednego oskarżenia o uszkodzenie towarów. Żałuję tylko, że nie wpadłem na to wcześniej.

Dodaj komentarz