projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz zabytkowego dworku

W naszych czasach wiele osób ucieka z miasta na przykład takiego jak Gdańsk, który pędzi za pieniądzem na spokojną i sielską wieś. Kiedyś było odwrotnie i Ci, którzy chcieli lepszego życia wyjeżdżali do wielkich metropolii w marzeniu, że zrobią jakąś powalającą karierę. Życie okazuje się jednak brutalne i weryfikuje wszystkie plany.

Projektowanie wnętrz nie jest takie proste

projektowanie wnętrzJa jestem jedną z tych szczęśliwych osób, które mogą spokojnie zaparzyć sobie swoją ulubioną herbatę i usiąść spokojnie w swoim ogrodzie. Właśnie zakupiłam zabytkowy dworek, który stał na wsi i tylko marniał. Od jutra zaczynam z jego remontem. Mimo tego, że zaplanowałam już jak ma wyglądać na zewnątrz bardziej ekscytuje mnie to, co będzie się działo w środku. Być może spowodowane jest to faktem, że postanowiłam nie robić tego remontu sama. Projektant wnętrz, który kończył jedną z bardziej elitarnych uczelni w Gdańsku nawiązał ze mną współpracę czy to raczej ja z nim i postanowiliśmy nadać dworkowi drugie życie. Projektowanie wnętrz z gdańska jednak nie jest wcale takie proste i to nie tylko ze względów finansowych. Najważniejszym elementem jest fakt, że współczesność musi wymieszać się z dawnym duchem, którego widać na każdym kroku. Musimy znaleźć pewną płaszczyznę, która pozwoli nam wypracować kompromis. Wiem, że on chce dobrze gdyż biuro projektowe w którym pracuje niejednokrotnie podejmowało się takich renowacji remontów i projektowania więc mogę mieć do nich pełne zaufanie co jeszcze bardziej kmnie cieszy.

Aranżacje wnętrz mojego dworku będą przeważnie drewniane, dzięki czemu nie będzie wyglądał jakby był prosto z rąk dewelopera. Za wszelką cenę chcę uniknąć efektu, jakby było to projektowanie wnętrz sklepów. Zależy mi na unikalności i niepowtarzalności. Mój projektant to wie, dlatego pojechał po najlepsze rzeczy.