Profesjonalne usuwanie warstw złuszczonego naskórka

 

W salonach kosmetycznych wykonuje się wiele nowoczesnych zabiegów. Wśród nich na uwagę zasługuje z pewnością mikrodermabrazja. Jest to zabieg, dzięki któremu można skutecznie walczyć z trądzikiem młodzieńczym. Warto wiedzieć, na czym polega na ta metoda i jak przebiega.

Zastosowanie kryształów korundu lub drobinek diamentu

mikrodermabrazja ŁódźNa skórze właściwej znajduje się naskórek. Jest to warstwa skóry, która stale ulega złuszczaniu i ponownej regeneracji. Komórki położone najniżej tworzą nowe komórki, które będą zastępować te znajdujące się w warstwie najwyższej (zewnętrznej), a więc komórki złuszczające się. Mikrodermabrazja przyspiesza proces usuwania komórek złuszczających się. Dzięki temu naskórek zaczyna szybciej wytwarzać nowe komórki. Zrogowaciałe warstwy naskórka są komórkami martwymi, które w żaden sposób nie chronią skóry. Dlatego mikrodermabrazja Łódź cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów salonów kosmetycznych. Aby usunąć zrogowaciałe warstwy naskórka, trzeba zastosować odpowiedni materiał. Najczęściej stosuje się tutaj kryształy korundu albo drobinki diamentu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest to zabieg bolesny. Jeśli mikrodermabrazja zostanie przeprowadzona prawidłowo, to absolutnie nie ma się czym przejmować, bo będzie to zabieg bezbolesny i bezpieczny. Celem mikrodermabrazji jest poprawa wyglądu skóry. Skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych komórek. To sprawia, że odnawia się, a dodatkowo poprawia się ukrwienie skóry.

Zabieg wcale nie jest taki drogi. Jeden zabieg kosztuje ok. 200 zł w zależności od konkretnego salonu kosmetycznego. Jednak najlepsze efekty uzyskuje się wtedy, kiedy powtarza się zabieg i wykonuje się go w specjalnych seriach. Mikrodermabrazja działa najlepiej, jeśli stosuje się ją w 3 – 5 zabiegach oddzielonych od siebie odpowiednim okresem czasu.