Profesjonalna mikrodermabrazja w domu

Zabieg mikrodermabrazji jest niebywale skuteczny. Stosuje się go najczęściej w celu oczyszczenia twarzy i usunięcia przebarwień czy blizn potrądzikowych. Jej zadaniem jest intensywne złuszczanie naskórka i odsłanianie niższych, piękniejszych warstw skóry. Metod wykonywania tego zabiegu jest kilka, można go wykonywać również w domu.

Więcej o mikrodermabrazji

profesjonalna mikrodermabrazja bielskoJak wykonać samodzielnie taki zabieg w domu? Po pierwsze, zwykła mikrodermabrazja to po prosty głęboki peeling skóry wykonany na przykład przy użyciu korundu. Gotowe mieszanki możemy zakupić w drogeriach lub sklepach internetowych. Po drugie, możemy zakupić specjalne urządzenie, którego zadaniem jest złuszczanie starych komórek i pobudzanie nowych do regeneracji. Urządzenie do mikrodermabrazji ma specjalną ssącą końcówkę, którą przykłada się do skóry. To sprawia, że tlen i wszelkie substancje szybciej i lepiej docierają do głębszych komórek naszej skóry. Efekty regularnych zabiegów są widoczne już po kilku razach. Pierwszymi widocznymi zmianami są zwężone pory i dużo gładsza cera. Takie urządzenia kupimy zarówno za większą jak i mniejszą cenę. Jednak jeśli chcemy skorzystać z takiego zabiegu w salonie kosmetycznym i marzy nam się profesjonalna mikrodermabrazja Bielsko to miasto, w którym znajdziemy obecnie miejsca oferujące najbardziej konkurencyjne ceny. Warto więc skorzystać z takiej możliwości i cieszyć się gładką cerą.

Niezależnie od tego czy borykamy się z problemem przebarwień czy też mamy względnie czystą cerę, ten zabieg możemy stosować zapobiegawczo w wieku, gdy zaczynają pojawiać się na naszej skórze pierwsze zmarszczki. Mikrodermabrazja to też w miarę delikatny zabieg i można wykonywać go przed przejściem do bardziej inwazyjnych metod walki ze zmarszczkami.