Preparaty z hupercyną A

Rynek farmaceutyczny każdego roku bada setki substancji leczniczych, zarówno syntetycznych, jak i pochodzenia naturalnego. Poszukujemy nowych preparatów leczniczych, które będą w stanie pomóc nam w określonych jednostkach chorobowych. Warto jednak wiedzieć, że poza składnikami leczniczymi mamy także do czynienia z substancjami wspomagającymi pracę naszego organizmu.

Czym jest popularna hupercyna A?

hupercyna a suplement dietyMowa tutaj przede wszystkim o suplementach diety, które zawierają składniki o działaniu udowodnionym naukowo. Jednym z takich składników jest hupercyna A. Jest to substancja uzyskiwana z rośliny o nazwie Huperzia serpens i wykazuje silne działanie neuroprotekcyjne. Jeśli chodzi o substancję, jaką jest hupercyna A suplement diety, który ją zawiera powinien posiadać standaryzację. Badanie to zapewnia o wysokiej jakości przyjmowanego przez nas preparatu. Hupercyna A ma udowodnione naukowo właściwości neuroprotekcyjne, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku choroby Alzheimera, czy też Parkinsona. Zapobiega odkładaniu się komórkach mózgowych złogów amyloidowych, które są przyczyną występowania takich dolegliwości. Okazuje się, że preparaty z tą substancją doskonale wpływają również na koncentrację, a także zdolności zapamiętywania i uczenia się. Badania naukowe sugerują również, że może ona nasilać nasze zdolności wysiłkowe. Wiele osób może zastanawiać się, w jaki sposób dawkować ten preparat.

Zaleca się stosowanie stu do dwustu mikrogramów hupercyny A na dobę. Zazwyczaj pojedyncza kapsułka zawiera jest sto mikrogramów, co jest standardową dawką. W zależności od potrzeb powinniśmy więc stosować jedną do dwóch kapsułek dziennie. Co ważne, hupercyna A jest składnikiem, który bardzo szybko daje pierwsze efekty regularnego stosowania.