odzież robocza

Praktyczne szkolenia bhp – znaczenie odzieży roboczej

Coraz częściej odchodzi się w szkoleniach z bezpieczeństwa i higieny pracy z zajęć teoretycznych, zastępując je działaniami praktycznymi. Ma to swoje zalety. Teoria nie jest trudna do nauczenia się, a za to nie zawsze sprawdza się w praktyce.

Jakie znaczenie ma odzież robocza z zakładach pracy?

odzież roboczaNiby wiemy co mamy robić w przypadku zagrożenia, a jednak jak przychodzi co do czego to wszyscy biegną na oślep do najbliższego wyjścia. Dlatego też tak ważne jest przećwiczenie wielu elementom w praktyce, żeby potem nie doszło do zaniedbań w przypadku ewakuacji pracowników. Na pewno takie szkolenia bhp powinien przeprowadzać ktoś, kto zna się na rzeczy i będzie umiał nam przekazać swoją wiedzę. Do tego musi mieć też siłę przebicia, i wiedzieć jak zdyscyplinować ludzi. Inaczej nie wszystko pójdzie tak jak powinno, ponieważ wszystko będzie się odbywało chaotycznie i będzie tutaj brakowało dyscypliny. Do tego na takim szkoleniu dobrze by było pokazać jakie będą najlepsze rękawice robocze do danej pracy i jakie powinny posiadać one cechy, jeśli mają być skuteczne dla pracowników. Buty robocze urgent na pewno tez pomogą nam w ucieczce, bo nic co znajduje się na podłożu im nie zaszkodzi, a my też się w nich nie przewrócimy podczas biegu. Jeśli w tym chaosie ktoś nam nadepnie na nogę to prawdopodobnie i tak tego nie odczujemy. Należy też pokazać jak szybko powinna być zakładana ochronna odzież robocza dla osób które będą zajmowały się naprawianiem sprzętów które uległy awarii, czy tez neutralizacją substancji które wyciekły.

Dobrze jest by na takim szkoleniu z bhp przeprowadzić symulowaną ewakuację budynku, dzięki czemu będziemy wiedzieli czy wszystko poszło tak jak powinno, zgodnie z zasadami.

Dodaj komentarz