Praktyczne rozwiązanie do kuchni dzięki szklanym panelom

Od kilku miesięcy chodziła za mną myśl, aby nieco odświeżyć wygląd mojej kuchni. Nie wyglądała ona jakoś tragicznie, ale brakowało mi w niej elementu, który podkreśliłby jej walory, a także sprawił, że będzie prezentowała się nieco bardziej nowocześnie.

Estetyczny szklany panel

panele szklane do kuchni gdyniaJestem miłośniczką minimalizmu zwłaszcza w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka. Lubię mieć w nich nie tylko porządek w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale również wizualnym. Im mniej, tym ładniej i estetycznej. Dlatego swoją kuchnię urządziłam w kremowo białych barwach z domieszką kontrastującej czerni. Jednakże czegoś mi w niej brakowało. Nie prezentowała się ona aż tak nowocześnie, jak tego pragnęłam. Podczas szukania poradników dotyczących tego, co dziś jest modne natrafiłam na panele szklane do kuchni Gdynia okazała się mieć mnóstwo sklepów z takimi panelami. Od razu zwróciły moją uwagę przez wzgląd na ciekawe nadruki, jakie można było zamówić, jak i fakt, że sklepy oferowały możliwość nadruku własnej grafiki. Zamówiłam sobie taki panel i jak się z czasem okazało – miał on znacznie więcej zalet aniżeli sam wygląd. Taki panel umieszczony za kuchenką zdał swój egzamin przede wszystkim, jako rzecz użyteczna. Podczas gotowania nie trudno o zabrudzenia, które jak wszyscy dobrze wiemy często ciężko jest domyć, a już w szczególności ze ścian. Szklany panel doskonale chroni nas przed tym ponieważ wszelkie plamy z sosów, zup i całej reszty lądują właśnie na nim, a wówczas wystarczy przemyć go zwilżoną ściereczką i gotowe!

Znalazłam również świetny sposób, jak podkreślić takie kuchenne panele, a można to zrobić za dosłownie grosze kupując chociażby taśmę ledową i montując ją wokół paneli. Dzięki temu po zaświeceniu światła panel będzie zdawał się świecić, a to, co na nim nadrukowane jeszcze bardziej się wybije na tle całej kuchni.