Praktyczna szafa do sypialni

W sypialni nie ma co przesadzać z ilością mebli,  bo najczęściej samo łóżko zabiera sporo miejsca. Przeważnie ludzie w sypialni mają garderobę, więc znajduje się tam też szafa, która może pomieścić naprawdę wiele rzeczy.

Jakie szerokości wybrać szafę do sypialni?

szafa do sypialni 180 cm szerokościKażda sypialnia ma inny metraż i wymaga zastosowanie indywidualnych rozwiązań. Niektóre posiadają nawet niewielkie wnęki, które świetnie się sprawdzają na szafy czy regały z półkami. Przede wszystkim trzeba dokładnie ją wymierzyć i kupić szafę właśnie w takich wymiarach. Czasem może się okazać to problematyczne i wtedy trzeba ją kupić na zamówienie, podając indywidualne wymiary. Najlepsza będzie duża szafa do sypialni 180 cm szerokości, którą będzie można schować we wnęce lub postawić pod ścianą, jeżeli mamy na to wystarczająco dużo miejsca. Szafa w sypialni jest bardzo przydatna, bo możemy w niej schować niemalże wszystko. Może ona być przesuwna lub klasycznie otwierana drzwiami, nie mieć frontu, a jedynie być przysłonięta kotarą, albo model narożny. Z pewnością wybór możliwości jest ogromny, ale najważniejsze jest jej wnętrze. Musi ono być przestronne i pojemne, ponieważ najczęściej chowamy w niej ubrania, obuwie, pościel czy biżuterię. Mają one w środku miejsce na wieszaki, są półki, szuflady czy nawet koszyki. Co najważniejsze, ich ułożenie można dostosować do własnych potrzeb. W szafie o szerokości stu osiemdziesięciu centymetrów z powodzeniem pomieszczą się ubranie dwóch, a nawet trzech osób wiec jest bardzo pojemna.

Często wystarczy mieć w sypialni łóżko i szafę, ponieważ wszystkie niezbędne rzeczy jesteśmy w stanie w niej schować. Bardzo ułatwia utrzymanie porządku i może służyć przez bardzo wiele lat. Cena takiej szafy zależy od modelu, wielkości i producenta.