praca

Praca w nieruchomościach

Niedawno podjęłam ciekawą pracę w nieruchomościach. Nie wiem jeszcze do końca, jak chcę, żeby wyglądała moja kariera zawodowa, więc postanowiłam spróbować różnych rzeczy. Akurat piękne mieszkania i domy zawsze mnie fascynowały, więc pomyślałam, że odnajdę się w tej branży.

Praca w Krakowie w branży pośrednictwa

pracaNa razie jest dość ciężko. Jestem pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, a wiadomo, że ludzie myślą tylko jak taką osobę obejść i jej nie zapłacić. Trzeba mieć dobre umiejętności sprzedażowe, żeby móc przekonać ludzi, że naprawdę warto zapłacić i mieć sprawdzone, ładne mieszkanie. Moja praca w Krakowie polega na tym, że dzwonię do różnych osób, które wystawiają mieszkania na sprzedaż lub wynajem. Przedstawiam im ofertę, że znajdę im klienta i tak dalej. Następnie muszę udać się do danego mieszkania, żeby zrobić jego zdjęcia i podpisać z właścicielem umowę. On nic nam nie płaci, jeśli nie znajdziemy mu klienta na mieszkanie. Muszę wyszukiwać także ogłoszeń na słupach typy sprzedam mieszkanie m3 i tym podobnych. Tam też warto zadzwonić i zaproponować usługi. W Krakowie ludzie często się w ten sposób ogłaszają, więc można śmiało dzwonić. Oczywiście, często ludzie odrzucą propozycję, ale trzeba próbować ich przekonywać. Mieszkania do wynajęcia rozchodzą się bardzo szybko, jeśli są w dobrej cenie i dlatego od razu, kiedy się podpisze umowę z właścicielem, trzeba szybko szukać klienta.

Może się bowiem okazać, że nawet tego samego dnia mieszkanie będzie już wynajęte. Ja często miałam taką sytuację, że się spóźniłam z klientem, bo już mieszkanie było nieaktualne.

Dodaj komentarz