Potrzebowałam kursu gotowania

Do tej pory nie dbałam o siebie. Jadłam cokolwiek, zazwyczaj w biegu. Stołowałam się tylko w restauracjach i to najczęściej w fast foodowych. W końcu zdecydowałam się zmienić swój tryb życia i przede wszystkim, nauczyć się samodzielnie gotować. Na co dzień uwielbiałam kuchnię włoską, dlatego da tego typu chciałam nauczyć się gotować w pierwszej kolejności.

Wybrałam się na kurs gotowania kuchni włoskiej

tani kurs gotowania - kuchnia włoskaNiestety, samodzielnie nie mogłam się nic nauczyć. Tylko marnowałam składniki, bo ciągle coś przypalałam, myliłam albo psuło mi się zanim zdecydowałam się coś z tego przygotować. Postanowiłam więc coś w tym wszystkim zmienić i zapisać się na tani kurs gotowania – Kuchnia włoska jest dosyć popularna, dlatego bez problemu znalazłam ośrodek szkoleniowy, w którym można się było na taki kurs zapisać. Kurs gotowania kuchni włoskiej odbywał się w godzinach popołudniowych i w weekendy, co bardzo mi odpowiadało. Był on prowadzony przez doświadczonego szefa kuchni, który przez kilka lat uczył się we Włoszech. Wiedziałam więc, że z pewnością będzie on w stanie przekazać nam rzetelną wiedzę na temat tego rodzaju kuchni. Dodatkowo zwróciłam uwagę na to, że zajęcia były prowadzone w małych, zaledwie kilkuosobowych grupach, dlatego każdy z kursantów mógł liczyć na indywidualną pomoc, a nawet tempo dostosowane do jego możliwości.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że tak wiele się tam nauczę. Nie tylko poznałam oryginalne przepisy kuchni włoskiej, ale także dowiedziałam się, gdzie mogę kupować najlepsze produkty sprowadzane z Włoch i jak odróżniać je od zamienników i podrobionych produktów. Teraz bez problemu gotuje pyszne spaghetti, włoska pizzę i różne inne dania z makaronem, które kojarzą się z pyszną i zdrową, włoską kuchnią.