Pomidory w zdrowej diecie

Warzywa to nieocenione źródło witamin, minerałów i antyoksydantów. Zgodnie z zaleceniami, powinniśmy spożywać około 400 g świeżych owoców i warzyw dziennie. Możemy przyrządzać z nich sałatki, spożywać w postaci zup, koktajli i przecierów. Ważne, aby sięgać po nie regularnie. Dzięki temu nasza dieta będzie pełnowartościowa i zdrowa. Jednym z najzdrowszych warzyw są bez wątpienia pomidory.

Dlaczego warto sięgać po pomidory?

tanie pomidory suszonePomidory to warzywo, które można wykorzystać w kuchni na wiele różnych sposobów. Jest nie tylko bardzo smaczne, ale również niesamowicie zdrowe. Zawiera nie tylko cenne dla zdrowia witaminy i minerały, ale także bardzo silny antyutleniacz: likopen. Co ciekawe, przetworzone pomidory zawierają więcej tego związku. Warto więc sięgać po przeciery, soki, zupy. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie diety o pomidory suszone. Są intensywne w smaku, lekko słodkie, bardzo aromatyczne (zwłaszcza wówczas, gdy suszone są bezpośrednio na słońcu). Doskonale nadają się jako dodatek do różnego typu sałatek, składnik kanapek. Pasują do wszelkich dań makaronowych. Możemy użyć ich również do potraw mięsnych i zapiekanek. Gdzie kupić tanie pomidory suszone? W dobrej cenie możemy nabyć je we wszelkich dyskontach. Najczęściej dostępne są w zalewie z oleju, przypraw i ziół. Jeżeli chodzi o tanie pomidory suszone, warto rozejrzeć się za takimi, które są pakowane w torebki. Większe opakowania zazwyczaj zapewniają oszczędność.

Przetworzone pomidory zawierają o wiele więcej wartości odżywczych, niż świeże. Zazwyczaj warzywa i owoce tracą cenne związki pod wpływem obórki termicznej. nie dotyczy to jednak pomidorów. Pod wpływem ciepła likopen uaktywnia się. Sięgajmy więc jak najczęściej po przetwory pomidorowe, jak chociażby pomidory suszone, które wzbogacą nasz jadłospis.