Pomiary czasu i usługi dodatkowe

Zorganizowane zawodów sportowych wymaga załatwienia wielu ważnych kwestii – dotyczy to nie tylko zawodów dla profesjonalnych sportowców, ale również dla amatorów. Wiadomo, że najważniejsze jest zapewnienie dokładnego pomiaru czasu. Ma to znaczenie na zawodach biegowych, kolarskich, narciarskich i nie tylko.

Mierzenie czasu netto na mecie i starcie

pomiar czasu na zawodach sportowychOczywiście aktualnie korzysta się z pomiarów elektronicznych przy pomocy chipów – dostarczane są one zawodnikom przed startem. Jednak firmy, które mają w swojej ofercie mierzenie czasu zawodników, dodatkowo oferują znacznie więcej usług. Wystarczy wspomnieć tutaj o tworzeniu specjalnych list startowych dla spikera. Dzięki takim listom spiker będzie mógł poprowadzić imprezę w sposób ciekawy. Wiadomo, że pomiar czasu na zawodach sportowych i tak jest najważniejszy, ale cała oprawa również się liczy. Firmy mają też do zaoferowania własne namioty. Chodzi tutaj o namiot, który ustawiany jest na mecie. Zazwyczaj ma on rozmiary 3×3 m i posiada ściany boczne. Dodatkowo w namiocie znajdują się też krzesła i stół. Spiker ma też do dyspozycji specjalny pistolet startowych. Działanie takiego pistoletu można sprawdzić na stronach internetowych – w sieci jest wiele filmików, które pokazują rozpoczęcie zawodów takim pistoletem. Na pewno użycie go jest ciekawym przeżyciem nie tylko dla zawodników, ale również dla publiczności.

Jeśli chodzi o samo mierzenie czasu, to oczywiście jest on mierzony na mecie – od razu, kiedy zawodnik przekroczy linię mety, ale również czas mierzony jest na starcie. Jest to pomiar czasu netto. Taki pomiar czasu netto na starcie jest bardzo ważny – szczególni wtedy, kiedy linia startu jest równocześnie linią mety. Oczywiście usług dodatkowych jest znacznie więcej i wszystko trzeba ustalać z firmą zajmującą się pomiarami.