Polecane noclegi w Okunince

Niedaleko Włodawy znajdziemy popularną miejscowość wypoczynkową. W jej pobliżu leżą liczne jeziora takie jak jezioro Święte, jezioro Glinki czy jezioro Czarne. Najpopularniejsze i najładniejsze jest jednak jezioro Białe. Teren wokół niego jest idealny na weekendowy wypad za miasto albo urlop.

Niedrogi nocleg w Okunince

noclegi okuninkaWiększość turystów wybierając się na Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie nie zastanawia się długo nad miejscem noclegu. Jeśli chodzi o noclegi Okuninka cieszy się niesłabnącą popularnością od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wieś jest malowniczo położona nad pięknym i czystym jeziorem Białym. Jest to jedno z najczystszych jezior w Polsce. Dziś jezioro te od trzech stron otaczają ośrodki wypoczynkowe. Znajdziemy ich tu ponad czterdzieści. Jest więc w czym wybierać, jeśli szukamy noclegu. Znajdziemy tu kwatery dla turystów o każdej porze roku. Jest tu mnóstwo pensjonatów i hoteli. Wielu mieszkańców wynajmuje również turystom kwatery prywatne. Każdy znajdzie nocleg dla siebie. Jest tu miejsce zarówno dla studentów, jak i dla rodziny z dziećmi. Bardzo popularna w tych okolicach jest agroturystyka. Czas możemy spędzać w Okunince na odpoczynku na plaży i pływaniu w jeziorze Białym. Znajdziemy tutaj też dziką u urozmaiconą przyrodę. Jest to idealne miejsce na spacery i spędzanie czasu na łonie natury. Niech nas nie dziwi, jeśli spotkamy jaką dziką zwierzynę np. jelenie czy dzikie ptactwo. Miłośnicy przyrody na pewno nie będą narzekać na brak atrakcji.

Jezioro Białe jest atrakcją turystyczną znaną od dawna. Na przestrzeni lat turystyka w jego okolicy bardzo się rozwinęła. Co roku pobliskie wsie odwiedza nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów z Polski i z zagranicy. Odetchniemy tu od zgiełku wielkiego miasta i poczujemy bliskość natury.