Pogotowie komputerowe

Pogotowie komputerowe – kurs i praca

Zawsze interesowały mnie komputery, jednak nie chciałem pracować jako informatyk. Wybrałem pracę kucharza którą wykonywałem bardzo długi czas. W internecie natrafiłem na ogłoszenie o kursie dla informatyków w moim mieście. Koszalin nigdy nie oferował tego typu kursów. Skontaktowałem się z ogłoszeniodawcą, by dopytać o konkretne szczegóły.

Specjaliści informatyki mogą pracować, jako pogotowie komputerowe

Pogotowie komputeroweKurs był dla osób takich jak ja czyli lubiących zajmować się technologią ale z małym stażem praktyki. Postanowiłem się na niego zgłosić. Z początku chciałem tylko się dokształcić, nie planowałem zmiany zawodu. Zajęcia były niezwykle ciekawe, z chęcią na nie chodziłem. W ostatni dzień kursu zorganizowaliśmy sobie pożegnalne spotkanie dla ludzi z grupy. Nauczyciel podszedł do mnie i zaczął rozmowę. Powiedział, że widzi we mnie duży potencjał i że powinienem odwiedzić jego serwis komputerowy. Planował jakiś duży, nowy projekt i szuka osób do współpracy. Stwierdziłem, że nie muszę przecież od razu się na to zgadzać, po prostu dopytam o szczegóły. Nie chciał mi wtedy za wiele powiedzieć. Podjechałem do serwisu jakiś czas później. W naszym mieście miało powstać pierwsze pogotowie komputerowe Koszalin działające całą dobę. Dostałem propozycję pracy jako jeden z informatyków. Nie było żadnej gwarancji, że takie usługi się przyjmą jednak postanowiłem zaryzykować. Rzuciłem pracę kucharza i rozpocząłem nową jako spec od komputerów.

Teraz w końcu moja praca sprawia mi wielką radość. Pogotowie ma się dobrze, ciągle dostajemy nowe zlecenia. Jedynym minusem jest praca w nocy ale da się do tego przyzwyczaić.

Dodaj komentarz