plecaki motocyklowe

Plecaki motocyklowe i inny sprzęt

Zawsze chciałam mieć motocykl, choć wiedziałam, że są dość drogie. Myślałam, że chodzi o samo kupno, benzynę no i może o utrzymanie czy naprawy. Okazało się, że cały sprzęt potrzebny do tego, żeby jeździć, wyróżnia się niesamowicie wybujałymi cenami. Taki zwykły wizjer do kasku kosztuje zwykle ponad pięćdziesiąt złotych.

Plecaki motocyklowe są kosztowne

plecaki motocykloweA przecież wiadomo, że większość ludzi nawet nie myśli o czymś takim, jak szybka do kasku – nie biorą pod uwagę tego w swoich obliczeniach dotyczących wydatków na motocykl. Nie wspominam tu o samym kasku, specjalnym stroju oraz butach motocyklowych – ich ceny są horrendalnie wysokie. Trzeba mieć mnóstwo kasy, żeby inwestować ją w coś, co jest tylko częścią pasji i czasem środkiem lokomocji. Nie wspomnę o tym, że takie dodatkowe wyposażenie, jak stelaże motocyklowe – które swoją drogą są konieczne, by zamontować kufry – są bardzo przydatne, aczkolwiek nie wszystkich na nie stać. Trzeba jeszcze znać się na montażu, albo oddać sprawę w ręce mechanika, co wiąże się z kolejnymi wydatkami. Są jednak i tacy entuzjaści motocykli, którzy pozwalają sobie nawet na mocne plecaki motocyklowe za przeszło pięćset złotych. Ja sobie tego nie wyobrażam, jak dla mnie to jest za drogi biznes. Może kiedyś kupię sobie jakąś motorynkę jako fajny, alternatywny środek lokomocji, ale wiem, że na prawdziwy motocykl oraz potrzebny sprzęt raczej nie będzie mnie stać. Z niektórych marzeń trzeba zrezygnować w zderzeniu z rzeczywistością. Poza tym nie każdy się nadaje żeby jeździć motocyklem. Nie jestem pewna, czy byłabym odpowiednią osobą, ponieważ czasem na drogach łapie mnie panika, zwłaszcza na tych ogromnych skrzyżowaniach w dużych miastach. A wiadomo, że na drodze przede wszystkim trzeba być opanowanym, bo jak się zacznie panikować, to traci się kontrolę nad pojazdem.

Tym bardziej, jeśli gdzieś za miastem jechałabym z niesamowitą prędkością, bo przecież motocykl mi na to pozwala, a wręcz się prosi, żeby nie jeździć nim wolno. Gdyby coś nagłego wydarzyło się na drodze, pewnie miałabym wypadek.

Dodaj komentarz