Pierścionki z dodatkiem bursztynu

Zaręczyny są poważną decyzją ze strony mężczyzny. Decydując się na taki krok partner nasz pokazuje nam, jak bardzo mu na nas zależy. Jest to o tyle istotne, że mężczyźni wolą mieć swobodę. Wśród moich znajomych pojawiło się ostatnio mnóstwo par narzeczeńskich. Zaskoczył mnie bardzo fakt, jakie pierścionki były przez nich kupowane.

Bursztynowy pierścionek zaręczynowy

srebrny pierścionek z bursztynem cenaWiększość par prędzej czy później decyduje się w końcu na ślub. Tuż przed tym pojawia się czas narzeczeństwa. Na zaręczyny mężczyzna kupuje pierścionek, co jest tradycją od wielu stuleci. Obserwując pierścionki, które kupiła część moich znajomych, ogromnie się zdziwiłam. Okazało się bowiem, że w modzie są bursztyny. Kiedy jeden z bliższych mi kolegów kupował wraz ze mną  dla swojej dziewczyny właśnie srebrny pierścionek z bursztynem cena jego również mnie zaskoczyła. Okazuje się bowiem, że takie pierścionki zaręczynowe, gdzie dodatkiem nie są diamenty ani inne kamienie szlachetne, tylko kawałek bursztynu, potrafią prawie wcale nie różnic się ceną. Wszystko zależy od próby srebra oraz od jakości i ilości zastosowanego bursztynu. W sklepach jubilerskich odnaleźć można naprawdę szeroką gamę różnych wzorów pierścionków z bursztynem. Jest ich obecnie o wiele więcej, niż jeszcze kilka lat temu. Ich sprzedaż też znacznie wrosła. Najwięksi projektanci biżuterii z chęcią sięgają po bursztyn do swoich kolekcji. Cena surowca coraz bardziej wzrasta. Wszystko wskazuje na to, że bursztyn na dobre wraca do łask.

Trendy w kwestii pierścionków zaręczynowych obrały w ostatnim czasie nowy kierunek. Ogromnym zainteresowaniem wśród panów cieszą się pierścionki z bursztynem. Są one często projektowane przez znanych twórców biżuterii a swoim wyglądem potrafią przyćmić pierścionki z kamieniami szlachetnymi.