Piasek doskonałym podłożem dla żółwia stepowego

Hodowla żółwi stepowych nie należy do najłatwiejszych zadań. Osoby, które posiadają te popularne zwierzątko domowe powinny zadbać o jego zdrowie i samopoczucie. Ważne jest, by posiadali odpowiednią wiedzę na temat zasad żywienia, a także sposobów pielęgnacji żółwia. Zwierzę to posiada charakterystyczny pancerz w kolorze oliwkowym z żółtymi spoiwami pomiędzy łuskami.

Konieczność zapewnienia żółwiowi stepowemu odpowiedniego podłoża

podłoże do terrarium dla żółwia stepowegoJest on aktywny głównie w okresie wiosennym, ma łagodne usposobienie. Ten popularny gad hodowlany jest zwierzęciem długowiecznym. Najczęściej trzyma się go w specjalnych terrariach, w których powinny panować odpowiednie warunki. Ważne, aby zapewnić mu właściwą temperaturę i wilgotność powietrza. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie podłoże do terrarium dla żółwia stepowego. Powinna być ono naturalne. Świetnie sprawdzi się piasek, żwir, ziemia lub ściółka. Są one bezpieczne. Warto stworzyć zwierzęciu warunki podobne do tych, które panowały w jego naturalnym środowisku. Wielu właścicieli decyduje się na mieszanki piasku, żwirku, minerałów i gliny. Urządzanie terrarium dla żółwia lądowego nie jest łatwym zadaniem, ważne jest, by zadbać o odpowiednie podłoże. Należy pamiętać, iż żółw potrzebuje właściwej temperatury, wilgotności i promieniowania UVB. Są to czynniki, które są niezbędne dla jego zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania. W przypadku, kiedy nie zapewniły mu odpowiednich warunków, może to negatywnie wpłynąć na pracę jego narządów i obniżyć odporność zwierzaka.

Warto zadbać o to, by terrarium znajdowało się w zacisznym i spokojnym miejscu, w którym zwierzę nie jest narażone na przeciągi i dym papierosowy. Niezbędnym elementem wyposażenia terrarium jest lampa grzewcza, która wydziela ciepło, a także kryjówka, w której zwierzę może się schować. Nie należy zapominać także o baseniku z wodą i talerzyku na pokarm.