Pianka pur do ocieplania

Moja babcia mieszkała w starym domu, wybudowanym bardzo dawno temu. Miał on swój urok, jednak był dość leciwy i sporo było w nim do zrobienia. Kiedy mogliśmy, to zajmowaliśmy się jakimiś drobnymi pracami remontowymi. Jednak to było za mało, ponieważ w domu była do wykonania także porządna izolacja.

Izolacja z wykorzystaniem pianki

ocieplanie pianką pur warszawaWiadomo, że po latach różne materiały eksploatują się i tracą swoje właściwości. Babci dom nie był też zbyt dobrze wybudowany, w tych czasach nie było zbyt wielu profesjonalistów do spraw budowy. Uznaliśmy z mężem, że konieczne będzie tutaj ocieplanie. Wymyśliliśmy, że można ocieplić dach na przykład pianką poliuretanową. Dlatego wpisaliśmy w wyszukiwarkę: ocieplanie pianką pur Warszawa, w celu znalezienia firmy, która w szybki sposób zajęłaby się ociepleniem. Okazało się, że znaleźliśmy taką firmę bardzo szybko. Od razu rozpoczęli pracę w domu babci. Pianka jest obecnie bardzo popularna, ponieważ w krótkim czasie można ocieplić, lub docieplić miejsca tego wymagające. Jest też dobrze przyczepna do podłoża, tak więc nie będzie się odklejała. Ma działanie rozpierające, dlatego załata wszystkie szczeliny. Dobrze było skorzystać z ekipy remontowej, ponieważ po zakończonej pracy mogli sprawdzić kamerą termowizyjną, czy ocieplenie zostało wykonane poprawnie i czy nie pozostały żadne niedociągnięcia. My nie mieliśmy takich sprzętów do dyspozycji niestety.

Dom babci został ekspresowo ocieplony w miejscach, które tego wymagały. Główne prace były wykonywane przy dachu. Panowie byli fantastyczni, trafiliśmy na prawdziwych profesjonalistów z zamiłowaniem do pracy. Babcia nie narzekała już, że ciągle jej w zimno, jak to miała w zwyczaju ostatnio. Teraz nie ma już żadnych szczelin, przez które mogłoby jej wiać.