Pasty przeciwko paradontozie

Pozornie niegroźne objawy powodujące dyskomfort w obrębie jamy ustnej, takie jak nadwrażliwość na produkty zimne, gorące, słodkie lub kwaśne, lub krwawiące podczas codziennego szczotkowania dziąsła mogą świadczyć o poważnym schorzeniu, dlatego nie powinniśmy ich bagatelizować. Niemal każdą chorobę można wyleczyć jeśli zacznie się działać odpowiednio wcześnie, dlatego nie warto zwlekać.

Pasta wspierająca leczenie paradontozy

pasta przeciw paradontozieParadontoza, czyli przewlekłe zapalenie przyzębia to choroba, która niestety jest dość powszechna. Szacuje się, że jest ona drugą, po próchnicy przyczyną utraty zębów u osób dorosłych, a liczba zachorowań wzrosła na przestrzeni lat. U źródeł tej choroby leży przede wszystkim nieprawidłowa higiena jamy ustnej, co powoduje narastanie płytki nazębnej, która jest idealnym środowiskiem do bytowania i mnożenia się bakterii i innych drobnoustrojów. Drobnoustroje, które namnożyły się na płytce nazębnej wywołują stany zapalne dziąseł i uszkadzają je, co prowadzi do odsuwania się dziąseł i odsłonięcia szyjek zębowych, a w konsekwencji do rozchwiania się i wypadania zębów. Jeśli zobaczymy niepokojące objawy warto od razu udać się do stomatologa. Pomocna w leczeniu jest także pasta przeciw paradontozie, która zawiera składniki antybakteryjne, działa przeciwzapalnie i wzmacnia tkanki zębów. Taką pastą należy myć zęby rano i wieczorem oraz po każdym posiłku. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest kluczowa w leczeniu chorób zębów.

Nieleczone choroby jamy ustnej, w tym paradontoza mogą powodować inne choroby w obrębie całego organizmu, a wszystko to przez drobnoustroje przemieszczające się z jamy ustnej do krwiobiegu i krążące po całym ciele. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i rozpocząć leczenie stomatologiczne zaraz po zauważeniu pierwszych niepokojących objawów.