wyciskarka

Jak olej kokosowy zmienił moje życie

Jeszcze do niedawna mój stan zdrowia i wygląd cery i włosów pozostawiały wiele do życzenia. Zmęczona drogimi kuracjami i nieskutecznymi tabletkami postanowiłam, że pora na radykalną zmianę w diecie i stylu życia.

Olej kokosowy może być naprawdę świetnym wyborem

wyciskarkaZaczęłam od uprawiania sportu, który zamiast mnie szybko męczyć, okazał się dodawać mi sporo energii. Teraz nie wyobrażam sobie dnia bez porannych ćwiczeń, popołudniowej jogi i treningu kardio trzy razy w tygodniu. Drugim etapem była zmiana diety. Wyrzuciłam wszystkie słodkie i słone przekąski, produkty wysokoprzetworzone, te zawierające m.in. syrop glukozowo-fruktozowy czy olej palmowy. Zamieniłam pieczywo na razowe i zrobiłam zakupy w sklepach z ekologiczną żywnością. Zdrowa żywność wyjątkowo mi smakuje. Nareszcie zrozumiałam o co chodzi z tym słynnym „smakiem prawdziwego jedzenia”. Chociaż się nie ograniczam, dzięki niemu zaczęłam systematycznie gubić zbędne kilogramy. Podstawą okazała się dla mnie wyciskarka soku z dobrego sklepu, a konkretnie wyciskarka Kuvings, dzięki której codziennie piję świeże i pyszne oraz bardzo zdrowe soki. W kuchni i jako kosmetyk niezastąpiony jest dla mnie olej kokosowy. Używam go zamiast wszystkich innych tłuszczy do przygotowania posiłków i traktuję go jako kosmetyk radzący sobie z wieloma problemami. Zastępuje mi teraz kremy, balsamy, serum na końcówki włosów. Zaczęłam nawet robić z niego pastę do zębów i używam go jako bazy do peelingów.
Początkowo bałam się, że moja decyzja będzie bardzo kosztowna pod względem finansowym, ale okazało się, że nie. Jestem zdrowsza, więc oszczędzam na lekach, dzięki olejowi kokosowemu nie potrzebuję już wielu drogich kosmetyków.

Dodaj komentarz