Odzież dla kobiet w ciąży

Ciąża trwa dziewięć miesięcy, przez które w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Przede wszystkim zmienia się jej waga, która z miesiąca na miesiąc systematycznie wzrasta. W pierwszych trzech miesiącach można chodzić w dotychczasowych ubraniach, ale od czwartego brzuch zaczyna się powiększać. 

Jak się ubiera kobieta w ciąży?  

odzież ciążowaPierwszy trymestr ciąży jest prawie niewidoczny na zewnątrz ciała, bo największe zmiany zachodzą wewnątrz. Od drugiego trymestru kobiety zaczynają mieć problem z tym, co na siebie włożyć, bo rosnący brzuszek zaczyna się nie mieścić w dotychczasowych spodniach. Odzież ciążowa, to przede wszystkim luźne bluzki, sukienki, oraz spodnie z podniesionym stanem. Na czas ciąży z wąskich jeansów lepiej zrezygnować, bo mogą uciskać brzuch, co jest niebezpieczne dla rozwijającego się płodu. Spodnie ciążowe wyglądają jak biodrówki z doszytym elastycznym materiałem sięgającym prawie pod biust. Dzięki takiemu fasonowi, spodnie nie będą uwierały i pomieszczą powiększający się brzuszek. Jeżeli nie chcemy nosić spodni, to możemy rozważyć opcję kupienia leginsów również z podwyższonym stanem, specjalnie zaokrąglonym z przodu. Bluzki, aby mogły pomieścić brzuch, mają z boków specjalne zaszycia, dzięki czemu nie są zbyt opięte. Jeżeli termin porodu przypada na lato, to najlepszym ubraniem będzie sukienka odcięta pod biustem, lub prosty fason bez zaznaczonej tali. W odzieży ciążowej ważne jest, aby nie była zbyt opięta i nie ściskała wystającego brzuszka, gdyż z pewnością odczuje to dzidziuś.

Ubrania dla kobiet w ciąży kupimy niemalże w każdym sklepie wielkopowierzchniowym, w sieci, oraz na placach targowych. Nie ma sensu kupować ich zbyt dużo, gdyż po dziewiątym miesiącu nie będą nam już potrzebne. Parę sztuk z każdego rodzaju z powodzeniem wystarczy.