Odszkodowanie z powodu ataku psa

Zwierzęta domowe są zwykle łagodne. Także te na wsiach, jednak zależy to od ich wychowania. Jeśli pies jest przywiązany całe swoje życie do krótkiego łańcucha i do tego drażniony, może u niego dość do eskalacji agresji i zaatakowania nawet właściciela. Trzeba pamiętać, że pies to tylko zwierzę i będzie się bronił.

Pies pogryzł człowieka? Zapłaci ubezpieczyciel

pogryzienie przez psa z oc rolnikaUbezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej powinien mieć (wykupić) każdy obywatel. Nie chodzi tu bynajmniej o ubezpieczenie samochodowe, ale o np. ubezpieczenie mieszkańców miast i wsi. Wszyscy wiedzą, że najczęściej na wsiach dochodzi o różnych wypadków. Ktoś spadnie z dachu przy poprawianiu dachówek, ktoś inny dostanie się pod ciągnik, lub jakąś maszynę rolniczą. Jeszcze ktoś inny, zostanie pogryziony przez psa sąsiada, lub kogoś, kto mieszka przy drodze, którą ofiara wraca do domu. Co wtedy? Kto zapłaci mu za ból, cierpienie, strach, leki, bandaże itp? Ubezpieczenie może być zapłacone np. za pogryzienie przez psa z oc rolnika. Jeśli oczywiście dany rolnik je posiada. Jeśli nie, być może – wyrokiem sądu – będzie zmuszony do zapłaty wysokiego odszkodowania z własnej kieszeni. Lepiej zatem wykupić sobie takie ubezpieczenie, tak na wszelki wypadek i w razie ewentualnego nieszczęścia, wyrównać sobie straty właśnie z ubezpieczenia. Wiadomo, że wypadki się zdarzają i zawsze lepiej postępować asekuracyjnie, niż potem żałować dodatkowych kosztów, obciążających sprawcę, który takiego ubezpieczenia nie ma.

Odpowiedzialność cywilna to ubezpieczenie, które można mieć w praktyce zawsze i wszędzie. Począwszy od samochodu, poprzez plony rolnicze, budynki, maszyny, ale także i zwierzęta gospodarskie. Warto zainteresować się takim ubezpieczeniem pomimo tego, że nie każde jest obowiązkowe.