Ocieplenie w czasie remontu poddasza

Mieszkania na poddaszu są obecnie bardzo popularną opcją. W budynkach wielorodzinnych – blokach, kamienicach – poddasza, zwykle nieużywane albo użytkowane tylko jako suszarnie, są przeznaczane na nowe mieszkania. Małe, przytulne, ze świetnym widokiem. Podobnie jest w domach jednorodzinnych, których właściciele również dostrzegają potencjał w wykorzystaniu poddaszy.

Dobry sposób na ocieplenie poddasza

ocieplanie poddaszy pianką cenaZasadniczą kwestią podczas remontu poddasza jest jego właściwa izolacja termiczna. Zwykle jest to jedna z najzimniejszych części budynku zimą i najgorętszych latem, dlatego trzeba wybrać dobry sposób na ocieplenie, który sprawdzi się przy dowolnej temperaturze na zewnątrz. Ważne jest też, aby warstwa izolacji nie była zbyt gruba, co w przypadku poddasza, zwłaszcza w przypadku skosów, znacznie zmniejsza dostępną przestrzeń użytkową. Wśród popularnych materiałów ociepleniowych można wymienić wełnę, styropian i piankę poliuretanową. To ta ostatnia opcja ma coraz więcej zwolenników, szczególnie przy poddaszach. Warstwa pianki otwartokomórkowej jest cieńsza niż warstwa innego materiału o porównywalnych parametrach izolacyjnych. Dodatkowo, dzięki temu, że w czasie nakładania zwiększa swoją objętość, pianka doskonale uzupełnia wszelkie, najdrobniejsze szczeliny, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Jeśli chodzi o koszt rozwiązania jakim jest ocieplanie poddaszy pianką cena tej usługi jest atrakcyjna, a dzięki rosnącej konkurencji nieustannie spada. Jest to więc opcja dostępna dla każdego inwestora.

Dzięki zastosowaniu pianki do ocieplenia poddasza można zachować maksymalnie dużą przestrzeń użytkową przy równoczesnym doskonałym ociepleniu pomieszczenia. Pianka zapobiega utracie ciepła, nakłada się ją bardzo szybko i nie jest droga. Do tego nie uczula i nie rozwijają się w niej grzyby czy pleśnie.