prawnik

Ochrona własności intelektualnej a prawnik

Od zawsze wiadome było, że jeśli stworzymy coś własnymi rękoma, przy użyciu posiadanych przez siebie materiałów to jest to nasze. Jeżeli bowiem postawimy na działce dom oparty na własnym projekcie, a nasz sąsiad go skopiuje i postawi taki sam, to narusza naszą własność.

Prawnik chroni nasze prawa

prawnikCzęsto bowiem ludzie nie szanują własności intelektualnej.Czasami ciężko jest określić, posiadanie takiej własności. Jeżeli bowiem mamy samochód, to oczywiste jest, że on jest nasz. Widać go bowiem gołym okiem, w dokumentach jest opisany naszym nazwiskiem i niezwykle ciężko jest to zakwestionować. Jednak coraz częściej pojawiają się spory co do tego kto co wymyślił. Chodzi tu przede wszystkim o nazwy firm, pomysły na działalność gospodarczą, czy pewne hasła reklamowe. Wszystko co wymyślimy staje się bowiem naszą własnością intelektualna i nikt inny nie może mieć do tego praw. Niesprawiedliwe jest bowiem, kiedy ktoś czerpie zyski opierając się na naszym pomyśle, bądź projekcie. Wtedy zawsze pomoże nam prawnik z Krakowa. Właśnie dlatego każda kancelaria prawnicza w Krakowie, czy innym większym mieście, świadczy usługi mające na celu ochronę własności intelektualnej. Pomagają oni zorganizować niezbędne pisma i zarejestrować dany pomysł. Istnieje bowiem prawo patentowe, które ma za zadanie ochraniać właśnie wymyślone przez ludzi pomysły. To do nich należy bowiem decyzja czy chcą się nim dzielić, czy nie.

W przypadku nadużycia przez kogoś, czyjeś własności intelektualnej, prawnik pomoże wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Takie sprawy sądowe są niestety długie jak rozwody i często ciężko jest udowodnić czyjąś ewidentną winę. 

Dodaj komentarz