Ochrona sadzonek leśnych – siatki

Współczesny przemysł nastawiony jest na coraz większe wykorzystywanie drewna jako materiału do wytwarzania różnych rzeczy. Społeczeństwo też coraz chętniej kupuje wyroby z drewna, zwłaszcza, że drewno jest teraz modne. W związku z tym przedsiębiorstwa produkcyjne zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na drewno.

Siatki leśne będą przydatne

Siatki leśneA gdzie je można pozyskać, przecież, że w lesie. Dlatego też wycinane są coraz większe obszary lasów, zarówno liściastych jak oraz iglastych. To już zależy od zamówień na nie. Dzięki temu chociaż zwiększa się zapotrzebowanie na zatrudnienie dodatkowej, leśnej siły roboczej, czyli drwali. Jednak wycinka drzew powoduje degradacje środowiska naturalnego. Ale nie mamy czym się martwić, gdyż tutaj wkraczają leśnicy, którzy w miejscach gdzie nastąpiła wycinka drzew, zasadzają nowe sadzonki. Gdyby tego nie robiono, to za parę lat nie było by lasów, a to one dostarczają nam tlenu oraz oczyszczają środowisko. Po zasadzeniu takich sadzonek trzeba je jakoś chronić przed uszkodzeniami, spowodowanymi przez zwierzęta, które żyją w lasach ja ; sarny, jelenie, dziki, lisy, i tak dalej. Najwięcej szkód jednak powodują dziki, które szukając pokarmu mocno rują w ziemi. Więc nastąpiła montaż ogrodzenia wokół sadzonek. Profesjonalne siatki leśne są dość wysokie, więc żaden zwierz nie przeskoczy przez nie. Nowoczesne ogrodzenia leśne mają to do siebie, że nie mają żadnych wejść, jedynie takie drabinki są montowane z dwóch stron ogrodzenia, po to aby leśnicy mogli wchodzić do takiego ogrodzenia i sprawdzać stan drzewek, czy nie chorują i czy nie są uschnięte. Ogrodzenia panelowe producent oferuje do budowy budek obserwacyjnych tak zwanych ambon, które są stawiane na skraju pola z sadzonkami. Są one wykorzystywane podczas polowań czy obserwacji zwierząt.

Tak więc ochrona młodych sadzonek leśnych jest istotna dla naszego środowiska i po to aby nie skończył się surowiec drzewny. Z drewna powstają piękne meble, zabawki dla dzieci, czy nawet domy drewniane. Drewno też stanowi opał dla większości.