Nowy florystyczny trend

Pomysł pudełek z kwiatami przywędrował do Europy z Rosji i Emiratów Arabskich. Świetnie przyjął się także w Polsce. Kwiaty nie wymaga wazonu, zmieniania wody, podcinania końcówek ani specjalnej pielęgnacji. Idea bardzo prosta, a efekt końcowy wprost zachwycający!

Jakie zalety ma box z kwiatów?

box kwiatowyKwiaty umieszczone w dekoracyjnym pudełeczku to z całą pewnością świetne rozwiązanie. Chociaż pomysł ten ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Wiele osób uważa, że nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwego bukietu z różnorodnych kwiatów lub bukietu z długich róż. Mimo to na rynku znajdziemy ogromny wybór tekturowych „opakowań”. Pomysłowy box kwiatowy może być w kształcie kwadratu, walca, czy też serca. Co więcej, posiada szeroką gamę kolorystyczną. Dodatkowo może być ozdobiony różnymi nadrukami, wedle naszego życzenia. Pudełko może być wypełnione kwiatami tylko do krawędzi, dzięki czemu może się zamknąć niczym prezent-niespodzianka, a równie dobrze można z wieczka nie korzystać. Flower box to także praktyczne rozwiązanie. Nie ma potrzeby wstawiania kwiatów do wazonu, a kolor pudełko można dobrać tak, aby współgrał z aranżacją wnętrza osoby obdarowanej. Pudełka są wygodną opcją, ponieważ kwiaty podlewa się tylko od czasu do czasu. Nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, a elegancki karton sprawdzi się w przyszłości do przechowywania innych przedmiotów.

Bez wątpienia boxy kwiatowe to oryginalny sposób na wyrażenie uczuć. Sprawdzą się podczas Walentynek, Dnia Matki oraz Dnia Kobiet. Poza tym jest to doskonałe rozwiązanie, z którego lubią korzystać mężczyźni. Kwiaty nie wymagają szczególnej ostrożności przy ich przenoszeniu, nie straszne są im także dalekie podróże. Czerwone róże w czarnym lub granatowym pudełko to już klasyk wśród flower boxów.