Nowoczesny system ogrzewania na podczerwień

Ze wszystkich rodzajów systemów do mieszkań i domów, ogrzewanie wykorzystujące emitery podczerwieni jest najbardziej nowatorskie, a jednocześnie najbardziej skuteczne. Ten system ogrzewania odbiega bowiem od standardowego działania konwencjonalnych grzejników, i zamiast rozprowadzać energię cieplną po pomieszczeniu, nagrzewa jego wyposażenie.

Najlepsze ogrzewanie do prywatnego domu

ogrzewanie na podczerwieńPrzedmioty naświetlone za pomocą wiązki podczerwieni, emitowanej przez panel szybko nagrzewają się, i bardzo wydajnie oddają temperaturę do otaczającego je powietrza. W ten sposób, pomieszczenie ogrzewane jest znacznie wydajniej niż w przypadku użycia konwencjonalnego grzejnika, czy nawet ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie na podczerwień składa się z grzejników o wielkości kartki A4 i grubości nie przekraczającej dwóch centymetrów, które mocowane są na ścianie pomieszczenia. Jeden taki grzejnik w zupełności wystarczy by ogrzać średnich rozmiarów salon w prywatnym domu, a zużycie energii elektrycznej bywa bardzo niskie. Grzejniki te są najbardziej skuteczne w ogrzewaniu pomieszczeń gdyż temperatura podwyższana jest cały czas w takim samym stopniu, a utrata ciepła nie ma miejsca. Co prawda zwykłe emitery podczerwieni pracują mniej wydajnie w pomieszczeniach w których nie ma zbyt wielu elementów wyposażenia, które mogłyby nagrzewać, a które oddawałyby ciepło do powietrza.

W takich miejscach rekomenduje się użycie grzejników z ceramicznymi obudowami, lub też urządzeń hybrydowych, o silniejszej wiązce podczerwieni. Grzejniki na podczerwień są bardzo tanie, i nie wymagają fachowej, długotrwałej instalacji w danym pomieszczeniu, dlatego też bywają jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń grzewczych, często stanowiąc wyłączne źródło ogrzewania dla całego domu, lub jego większości.