zakładanie ogrodów

Nowe hobby – zakładanie ogrodów

Nigdy nie musiałam przejmować się sprawami związanymi z ogrodem. Wszystko zmieniło się gdy wyszłam za mąż. Przeprowadziłam się na Śląsk do domku jednorodzinnego. Było wiadome, że projektowanie ogrodów to dla mnie coś nowego.

Zakładanie ogrodów jest męczące

zakładanie ogrodów Mimo to chciałam spróbować. Przeczytałam wtedy dużo artykułów na ten temat. Chciałam się dobrze przeszkolić. Musiałam tylko wymyślić projekt a fachowcy już wszystkim by się zajęli. Wymyśliłam, że mój ogród będzie miał na środku dużą altankę przy której można usiąść i odpocząć. Oczywiście byłaby ozdobiona przeróżnymi światełkami i lampami. Tak samo droga do niej. Późnym wieczorem czy nocą nie byłoby problemu z dojściem do celu. Chciałam też mieć malutką fontannę ale to już w innej części ogrodu. Koło niej znajdowałaby się dwa lub trzy hamaki i leżaki. W ciepłe dni byłoby to dobrym pomysłem na ochłodzenie się. Na szczęście w moim ogrodzie było dużo drzew do powieszenia hamaków. Pragnęłam by cały ogród miał dużo krzewów kwiatów. W szczególności róż. Jak już zakwitną, zrywałabym je i wkładałabym je do wazonu w jadalni czy salonie. Na końcu ogrodu miał znajdować się kącik warzywny. Zakładanie ogrodów na śląsku jest bardzo męczące. Jednak poradziłam sobie z tym. Pracowałam razem z fachowcami. Mąż jest bardzo ze mnie dumny. Teraz zajmowanie się ogrodem stało się moim nowym hobby.

Nauczyłam się jak pielęgnować rośliny by przez długi czas miewały się dobrze. Moi znajomi są pod wielkim wrażeniem zmiany jaką dokonałam. Razem spędzamy większość wiosny i lata w tym pięknym miejscu.

Dodaj komentarz