Nierdzewna szafa mroźnicza idealna do przechowywania produków w restauracji

 

Wiele jest restauracji, które podają przeróżne dania. Jednak bez względu na rodzaj kuchni jaka jest w danej restauracji, to każda jest wyposażona w jeden element, bez którego kuchni by nie było. Wiecie o czym mówię? Oczywiście chodzi o lodówkę. Ale w kuchni w restauracji nie ma zwykłej lodówki, jaką my mamy w swoim domu, czy mieszkaniu. Tam jest bardziej profesjonalna i nazywa się też inaczej. a mianowicie jest to szafa mroźnicza. Pewnie jesteście ciekawi czym więc różni się od tych w domach? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Szafy mroźnicze podobne do lodówek w domostwach

szafa mroźnicza nierdzewnaOdpowiadając na powyższe pytanie musimy przyjrzeć się najpierw wyglądowi. Lodówka jest wąska, nieduża, może być jedno lub dwudrzwiowa. to zależy kto jakie ma potrzeby. A ta w profesjonalnej kuchni w restauracji jest przede wszystkim ogromna może zająć nawet całą ścianę, a na pewno pół ściany. jest zazwyczaj dwudrzwiowa, by lepiej ją można było otwierać. Może mieć też przesuwne drzwi. Jest tak duża, że wyglądem przypomina szafę. Z stąd szafa mroźnicza nierdzewna ma taką nazwę, a nie inną. W tej szafie można przechowywać wszystkie produkty. Ma wydzielone sekcje, gdzie trzymać mięso, warzywa, owoce, nabiał i inne produkty spożywcze potrzebne do gotowania,  które trzeba przechowywać w niskich temperaturach, by się nie popsuły lub zachowały świeżość. Szafy te z konieczności muszą być nierdzewne. Bez tej właściwości trzeba było by je często szorować lub wymieniać. A tak mogą stać nawet latami i nic z nimi nie będzie. Jeśli restauracja nie ma pomieszczenia wydzielonego na chłodnię, to ma taką szafę mroźnicze. Są one z pewnością dużo wygodne niż chłodnia. Wszystkie produkty pod ręką.

Jak w każdej kuchni przystało, tak i w kuchni w restauracji jest lodówka. Różnica polega na tym, że ta w restauracji jest większa i ma inną nazwę. Ze względu na swoje gabaryty jest droższa niż lodówki do celów domowych. Ale nie ma co się dziwić . My raczej takiej szafy nie kupimy dla siebie, więc i cena za bardzo nas nie interesuję. A restauratorów i owszem, ale dla nich ta cena nie jest zbyt wysoka.