Najwyższej jakości formy wtryskowe

Jakość nowej serii figurek zraziła wielu starych wyjadaczy, szczególnie tych którzy znali grę od podstaw, będąc fanami niemal od jej pojawienia się. Niektórzy woleli zostać przy starych seriach, aczkolwiek kilku kolegów, w tym i ekipa w której sam udzielałem się dość często, postanowiła pokazać twórcom, że wysoka jakość zdecydowanie bardziej przemawia do zapalonych pasjonatów.

Unikalne formy wtryskowe na zamówienie

Wykonanie form wtryskowychWiększość modelarzy miała już jakieś doświadczenie z produkcją własnych figurek czy choćby drobnych elementów, więc nie trzeba było czekać długo, by koledzy entuzjaści zasypali nas różnymi propozycjami nowych modeli, które zamierzaliśmy wykonać. Problemem było tylko wykonanie form wtryskowych, które byłyby na tyle szczegółowe, by odlewać na nich figurki o najwyższej jakości, a jednocześnie wytrzymałe i trwałe. Na pewno nie mogliśmy tego osiągnąć metodami domowymi, więc ich wykonanie pozostawiliśmy profesjonalnemu zakładowi narzędziowemu, mającemu w ofercie precyzyjnie wykonane formy wtryskowe, pasujące zarówno do wtryskarek przemysłowych, jak i do urządzeń warsztatowych o mniejszej mocy i możliwościach. Przede wszystkim, formy miały być bardzo odporne na zużycie, więc za materiał posłużył wysokiej jakości stop stali, niewrażliwy na wysokie temperatury, a jednocześnie bardzo łatwy w obróbce za pomocą przemysłowych narzędzi. Nie musiały być to formy duże, co przekładało się na jeszcze większą dokładność wykonania.

Były one wykonane ze szczególnym naciskiem na łączenia form, które często tworzyły szwy na gotowym odlewie, więc musiały być one dopasowane naprawdę precyzyjnie, by takiego efektu można było uniknąć. Zamówione formy okazały się mieć najwyższą jakość wykonania, i posłużyły nam do odlewania ogromnych ilości nowych zestawów.