plafon

Najmodniejsze plafony nowoczesne

Pracuję w sklepie budowlanym w dziale oświetlenia. Mamy na stanie wiele lamp i lampek, od tych najmniejszych dziecięcych plafonów nocnych, aż po wielkie żyrandole na sufit lub lampy do ogrodów w kształcie świetlistej kuli.

Plafony zazwyczaj są ładne.

plafonDawniej oferta była dużo mniejsza. Wszyscy wybierali lampy klasyczne, zrobione z drewna, z białym lub kremowym kloszem, na normalną żarówkę. W prawie każdym domu można było taką zobaczyć, najczęściej w pokojach dziennych lub w sypialniach. Do tego kupowane były pasujące lampki nocne z takim samym kloszem, tylko że z okrągłą lub owalną podstawą. Potem była moda na plafony. Wszyscy jak jeden mąż uznali, że to nowoczesne i najlepsze rozwiązanie, szczególnie, że sprawdzały się w każdym pomieszczeniu, nie było żadnych kabli i można było je montować zarówno na suficie jak i na ścianach. Taka wygoda musiała zostać doceniona przez klientów. Lampy podłogowe stały się niemodne i niepraktyczne, mimo że to je można przestawiać w dowolne miejsce gdzie się chce, a z plafonami tak nie można zrobić, bez rozmontowywania całej lampy. Każda moda jednak kiedyś przemija. Ludzie zaczęli śledzić najnowsze trendy w wyposażeniach wnętrz, szukać nowych rozwiązań, eksperymentować z wyposażeniem. Teraz królują na salonach lampy nowoczesne. We wszystkich kształtach, geometrycznych wzorach, wykorzystujące przede wszystkim metal i szkło, czasem kryształy i tworzywa sztuczne, a pomijające drewno w swojej budowie stały się hitem sezonu, jeśli chodzi o oświetlenia. Lampy nowoczesne to zarówno lampy podłogowe, jak i lampy stojące. W obu przypadkach wykorzystywane są podobne materiały, a i kształty są podobne. Dominują proste, aczkolwiek pomysłowe formy. Zazwyczaj lampy nowoczesne mają kolor biały, srebrny, ewentualnie szary lub czarny, czyli najbardziej uniwersalne kolory, które będą pasowały do wszystkiego. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na lampy nowoczesne bez zmiany wystroju całego pomieszczenia.

Potraktujmy je wtedy jako dekoracyjny dodatek, ozdobę, a nie punkt centralny pomieszczenia, wtedy nie musimy go reorganizować. Plafony są bardzo interesujące.

Dodaj komentarz