Najlepsze dachy z trzciny

Dachy kryte strzechą kiedyś były jedynym wykończeniem domów, zwłaszcza we wsiach, gdzie nie było nikogo, kto miałby środki na montaż innego rodzaju dachu. Dziś są to bardzo estetyczne ozdobne dachy, które przewyższają niejednokrotnie zwykłe dachówkowe dachy, lub też warianty z papy, pod względem termoizolacyjnym.

Dachy kryte strzechą trzcinową

dach ze strzechyDachy tego rodzaju zazwyczaj zakładane są w prywatnych domach, należących do osób preferujących jak największe wpasowanie budynku w wygląd okolicznego terenu. Dobrze wykonany dach ze strzechy trzcinowej prezentuje się niezwykle okazale, zwłaszcza jeśli położony jest na dachu o dużej powierzchni. Co więcej, jak potwierdzają wszyscy posiadacze tego rodzaju dachów, trzcinowa strzecha doskonale izoluje, więc domy które posiadają takowe zadaszenie wykazują się znacznie mniejszą utratą ciepła w zimie, ale również nie nagrzewają się nadmiernie latem, nawet w najbardziej nasłonecznione, gorące dni. Strzecha na dach jest niepalna, ogniotrwała i ognioodporna, więc nie musi być w żaden sposób zabezpieczana przed zapłonem. Jest również niepodatna na zawilgocenie jeśli została prawidłowo wysuszona przed położeniem, więc należy do prawie całkowicie niewrażliwych na wpływ wody. Coraz więcej właścicieli prywatnych domów interesuje się tego rodzaju dachem, więc coraz więcej firm oferuje założenie takowego.

Położenie strzechy nie wiąże się z tak ekstensywnymi pracami jak budowa dachu z papy czy dachówek, i nie zajmuje wiele czasu, więc dla wielu osób jest to znacznie atrakcyjniejsza forma wykończenia do domu. Koszty takiego dachu są zależne od powierzchni i ilości trzciny, potrzebnej do stworzenia dachu, aczkolwiek rzadko bywają wygórowane. Najczęściej pozostają tylko niewiele droższe niż najbardziej standardowy dach do prywatnego domu.