Najlepsza trawa sportowa i nasiona

 

Największą przestrzeń naszego ogrodu najczęściej pokrywa trawnik, najładniejszy to oczywiście odpowiednio zadbany z odpowiednio dobranymi mieszankami nasion trawy na przykład sportowej, w zależności od funkcji jaką spełniać ma dana część terenu zielonego dobieramy odpowiednie nasiona traw

Nadchodzi moda na trawę sportową prosto z nasion

trawa sportowa nasionaDo terenów nasłonecznionych – radzi sobie lepiej niż inne trawy na długotrwałe nasłonecznienie, glebę zasobną w piasek lub przewagą gliny, nie wymaga regularnego podlewania, głęboko się ukorzenia i pobiera składniki mineralne z głębi ziemi. Trawa sportowa nasiona – wytrzymała i odporna na intensywne użytkowanie charakteryzuje się bardzo silnym wzrostem co za tym idzie wymaga częstego i niskiego koszenia dzięki czemu mocno się rozkrzewia i jest gęsta. Na tereny zacienione – nie przeszkadza jej zawilgocenie, dobrze radzi sobie w środowisku drzew o rozłożystych koronach, przy krzewach tworzących żywopłot, wymaga większego nakładu pracy przy pielęgnacji. Uniwersalna – żywotna i odporna, często stosowana w zagospodarowaniu przestrzeni miejskich jako tereny rekreacyjne lub przy chodnikach i ulicach. Przy wyborze odpowiednich nasion trawy należy zwrócić uwagę na datę produkcji nie powinna ona być dłuższa niż 12 miesięcy, wtedy nasze wysiłki mogą pójść na marne. Należy również pamiętać o odpowiednim medium czyli ziemi, najlepszym ale nie koniecznie najprostszym sposobem jest usunięcie 15cm wierzchniej warstwy i nawiezienie nowej lekko próchniczej i lekko kwaśnej gleby. Równomiernie rozsypujemy nasiona za pomocą siewnika, po czym trzeba glebę zagęścić wałkiem ogrodowym żeby nasiona nie zostały rozdmuchnięte przez wiatr.

W Polsce mamy duży wybór nasion wystarczy zajrzeć do miejscowych sklepów ogrodniczych gdzie z pewnością odnajdziemy wachlarz producentów z całego świata, osobiście polecam typ trawy sportowej w nasionach, świetnie się sprawdził w moim ogrodzie gdzie dzieci często biegają i grają w piłkę, jest bardzo wytrzymała i świetnie się prezentuje.