Yerba mate

Naczynka do yerba mate- co trzeba wiedzieć

Ostatnimi czasy za sprawą papieża Franciszka i Wojciecha Cejrowskiego w mediach pojawił się temat yerba mate. Obu panów można było często zobaczyć z charakterystycznym naczynkiem do yerba mate i słomką z filtrem popijających wspomniany napój.

Naczynka do yerba mate są nam potrzebne.

Yerba mateCzym jest yerba mate, która zdobywa taką popularność, nie tylko wśród znanych osób, ale i wśród zwykłych ludzi? Yerba mate to suszone liście (czasem też gałązki) ostrokrzewu paragwajskiego, które zostały zmienione. Taki susz wkłada się do naczynka do yerba mate. Jest to tak zwana tykwa, czyli kubeczek zrobiony z owoców tej rośliny. Do tego przyda się bombilla, czyli słomka z filtrem, która zatrzymuje susz. Yerba mate to napój bardzo popularny z krajach Południowej Ameryki (stamtąd pochodzi papież Franciszek), ale jest obecny również na Bliskim Wschodzie. Tamtejsi mieszkańcy traktują ten napój, tak jak my traktujemy kawę, czy herbatę (yerba zawiera dużo pobudzającej kofeiny). Często zabierają go ze sobą do pracy w termosach, a każdy ma zestawy yerba mate w swoim domu. Yerba mate poza właściwościami pobudzającymi, posiada również szereg właściwości zdrowotnych, takich jak wspomaganie procesu odchudzania, czy wpływ na układ krążenia. Egzotycznym produktem, choć pochodzącym z drugiego krańca globu (nowej Zelandii) jest miód manuka. Jest to miód, który ma ponoć właściwości te same co zwykłe miody, ale mocniejsze. Ma silniejsze działanie antybakteryjne, silniejsze właściwości gojące i przeciwzapalne, szybciej łagodzi podrażnienia. Często można obecnie zobaczyć zestawy prezentowe w sklepach internetowych, złożone z kosmetyków zawierających wspomniany miód manuka.

Jest to szczególnie dobra substancja dla osób borykających się z problemem trądziku, bo jak wiadomo miód ma na niego dobry wpływ, a miód manuka jeszcze lepszy. Zatem wybierając zestawy prezentowe w tym roku kupmy yerba mate lub miód manuka. Potrzebne nam będą naczynka do yerba mate.

Dodaj komentarz