noclegi Karpacz

Na szlakach czyli noclegi Karpacz

Najwyższym pasmem górskim Sudetów są Karkonosze. Przez ich główny grzbiet przebiega granica pomiędzy Polską a Czechami. Na terenie Karkonoszy najwyższym wzniesieniem jest Śnieżka. Szczyt jest celem wędrówek wielu turystów, dla których punktem wypadowym jest Karpacz.

Znajdziemy także noclegi Karpacz

 

noclegi KarpaczDo atrakcji turystycznych miasta należy między innymi działające od 1974 roku Muzeum Sportu i Turystyki. Jedną z dzielnic miasta jest Karpacz Górny. Znajdziemy w nim noclegi Karpacz, a największą atrakcją tej dzielnicy jest drewniana świątynia Wang. W dolinie rzeki Kamiennej leży kolejna popularna miejscowość turystyczna, Szklarska Poręba. Miasto odwiedzają liczni miłośnicy górskich wędrówek. Interesującym obiektem muzealnym jest prywatne Muzeum Mineralogiczne z bardzo bogata kolekcją minerałów pochodzących głównie z terenu Gór Izerskich i Karkonoszy. W mieście i jego najbliższych okolicach wytyczonych zostało wiele tras rowerowych. Ale Szklarską Porębę odwiedza się latem głównie z myślą o pieszych wędrówkach po Górach Izerskich i Karkonoszach. Wielu turystów nie ogranicza się jedynie to szlaków położonych po polskiej stronie granicy, spora liczba decyduje się na przekroczenie granicy z Czechami, odwiedza Harrachov.

Przejście graniczne czynne jest w na Polanie Jakuszyckiej. Harrachov przeżywał najazd polskich turystów kilka lat temu, kiedy na skoczniach narciarskich królował Adam Małysz. W Harrachovie znajduje się kompleks pięciu skoczni narciarskich. W 2001 roku na jednej z nich dwukrotnie zawody pucharu świata wygrał A. Małysz.

Dodaj komentarz