Na czym polega body leasing?

Body leasing jest jedną z form outsourcingu. Najczęściej spotkać możemy się z nim w branży IT ze względu na jej szerokie zapotrzebowanie. Ciężko bowiem wyobrazić sobie w obecnych czasach funkcjonowanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa bez odpowiedniego zaplecza informatycznego. W skrócie body leasing polega na “wypożyczeniu” pracownika o określonych kompetencjach.

Wykorzystanie body leasingu w branży IT

body leasing itNajwiększą zaletą body leasingu jest zmniejszenie kosztów związanych z projektem. Jak wiemy bowiem posiadanie wykwalifikowanego pracownika w branży IT wiąże się z wysokimi kosztami, na które składa się między innymi stałe podnoszenie wiedzy oraz przygotowanie odpowiedniego stanowiska pracy. Przedsiębiorca nie ponosi również kosztów związanych z utrzymaniem pracownika etatowego, które jak wiemy są nie małe. Nie tylko sam klient korzystający z body leasingu odczuje pozytywne skutki w kwestiach finansowych. Dla samego pracownika oznacza to zdecydowanie wyższe zarobki, nawet do 40 procent większe niż w przypadku umowy o pracę. Kompetencje pracowników są ściśle dobierane względem wymaganych umiejętności. Z tego też względu podeście do wykonywanego projektu przed którym stanie pracownik będzie w pełni profesjonalne. Jeżeli chodzi o body leasing it oferuje on nam pozyskanie pracownika zarówno na zaledwie kilka dni, jak i na kilka miesięcy. Przedsiębiorca dzięki temu otrzymuje specjalistycznie wykonywaną pracę bez konieczności zatrudniania specjalistów na stałe, co jak zostało wspomniane wcześniej, wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami.

Wiele zadań, które musi zostać wykonanych w przedsiębiorstwie nie wiąże się ściśle z prowadzonymi działaniami głównymi, które mają na celu rozwój firmy. Jednak zadania te, mimo, że w żaden sposób nie wpływają na charakterystykę głównych założeń muszą zostać wykonane. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości body leasingu.