Metalowe ogrodzenia do placu budowy

Praca na budowie wiązała się z koniecznością zachowania najwyższej uwagi, gdyż nietrudno tam było o jakiekolwiek wypadki. Nie tyczyło się to tylko samych pracowników, ale również osób postronnych, które często nie zważały na znaki ostrzegawcze i wchodziły na teren budowy, nie przejmując się potencjalnymi niebezpieczeństwami.

Przenośne ogrodzenie budowlane

ogrodzenia budowlaneZe względów bezpieczeństwa, większość placów budowy, na jakich moja firma miała okazję pracować, było od razu ogrodzone przynajmniej siatką. Nie zawsze jednak można liczyć na takie zabezpieczenie, dlatego moja firma najczęściej stosuje przenośne ogrodzenia budowlane, stawiane zawsze w miejscach, które nie są odgrodzone przez właściciela. Takie ogrodzenia na pierwszy rzut oka nie są bardzo skomplikowane. Są to płyty z blachy falistej, wzmocnione metalowymi wspornikami i stawiane w taki sposób, by stworzyć szczelne ogrodzenie wokół każdego placu. Mimo ich prostoty, pozwalają na uniemożliwienie wejścia na teren osobom postronnym. Odpowiednie ich połączenie lub zabezpieczenie przed przeniesieniem, na przykład za pomocą betonowych wsporników, uniemożliwia jakiekolwiek próby zrobienia przejścia przez osoby trzecie. Ogrodzenie to przydaje się także pracownikom ochrony, szczególnie w nocy, gdyż nie dość iż wysokość znacznie utrudnia próby przejścia nad ogrodzeniem, to płyty, z którego jest wykonane są na tyle cienkie, by każde uderzenie w nie było bardzo głośne i słyszalne z daleka.

Koszt takiego ogrodzenia jest naprawdę niewielki. Większość firm, w tym i nasza, zainwestowała ledwie w kilka płyt, pozostałe wykonując z materiałów nierzadko zostających po zakończonej budowie, gdyż ich konstrukcja jest wręcz banalnie prosta. Dzięki temu, możemy zaoszczędzić środki, jednocześnie mogąc zutylizować nieużywane płyty.