Letnia rekreacja – niedrogi czarter jachtów, rejsy chorwacko-karaibskie

Decydując się na urlop poza granicami kraju, po uwagę bierzemy sposób podróżowania i cel wyjazdu. Kiedy wypada nam wojażować rodzinnie – zamiast zwykłej włóczęgi autokarem lub biernego odpoczynku w kurorcie – warto wybrać żeglugę dobrze wyposażonym jachtem. Taka podróż daje wiele satysfakcji, pozwala odpocząć od zgiełku cywilizacji, a do tego stwarza możliwość spędzania wielu godzin razem.

Rodzinny wypoczynek tylko na jachcie – czarter chorwacko-karaibski

rejsy na Karaibach latemSamodzielne żeglowanie jachtem to świetna okazja do poznawania dzikich zakątków. Takich, które omijają wytyczone oficjalnie szlaki podróży, szczególnie w krajach wyspiarskich i o nieregularnej linii brzegowej. To też szansa na bliski kontakt z przyrodą i uprawianie sportów wodnych. Dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować nurkowania lub kajakarstwa, atrakcyjne będą na pewno rejsy na Karaibach latem. Bogactwo przyrodnicze podwodnego świata Morza Karaibskiego w bajecznej rafie koralowej – usatysfakcjonuje wielu miłośników egzotycznej przyrody. Jeżeli jednak zdecydujemy się na pozostanie w Europie – możemy wybrać niedrogi czarter jachtu w Chorwacji. Mnogość tutejszych tajemniczych wysp, do których można dotrzeć, piękne skaliste wybrzeża, oryginalna architektura – uczynią podróż przyjemną i ciekawą. Świetna organizacja w chorwackich portach i odpowiednie zaplecze techniczne zadbają o długie rejsy rodzinne, sprawią, że będziemy przemieszczać się bez komplikacji.

Delikatny piasek plaż karaibskich, oryginalne ukształtowanie terenu tamtejszych wysp, podobnie jak malownicze wybrzeża Chorwacji – to najlepszy wybór na miejsce odpoczynku. Nową formą jest doświadczanie otoczenia od strony wody. Dzięki możliwości wypożyczenia łodzi bez uprawnień żeglarskich, jedynie po skończeniu odpowiedniego kursu – zamorski jachting staje się rozrywką dostępną dla wszystkich.