Kursy na sterników morskich

Kilka lat temu, a dokładniej rzecz przedstawiające będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu straciłam swoją poprzednią pracę. Później szukałam czegoś nowego, aż w końcu postanowiłam, że zostanę sternikiem morskim. I tak bardzo szybko okazało się, że będę potrzebować specjalnego kursu na sternika morskiego.

Jakie kursy na sterników morskich wybierać?

kurs na sternika morskiegoOd dziecka chciałam zostać sternikiem morskim, a do zostania nim zmusiła mnie sytuacja. Wcześniejszą moja prace w ogóle nie była związana z morzem. Dlatego też było to pewnego rodzaju wyzwanie. Nie mieszkałam nawet ówcześnie w rejonie morza, tylko bliżej gór, bo na samym południu naszego kraju. Jednak kurs na sternika morskiego nauczył mnie wszystkiego. A jak to się stało, że postanowiłam zostać morskim sternikiem? Otóż jak już wspomniałam zawsze o tym marzyłam, od dziecka pasjonowałam się żegluga. To dlatego, że co roku wraz z całą rodziną jeździliśmy na wakacje na morze i tam spędzaliśmy bardzo dużo czasu. Miałam jednak całkiem inną pracę, a swoje wyjazdy nad morze cały czas kontynuowałam. We wspomnianym we wstępnie czasie nastał bardzo duży kryzys ekonomiczny, który zmusił mnie do zmiany pracy. Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, że nastał bardzo duży kryzys ekonomiczny, który został spowodowany tym, że wystąpił wieli krach na giełdzie papierów wartościowych. Przez te okoliczności straciłam swoją pracę.

Musiałam bardzo szybko znaleźć coś nowego. I tak całkiem przypadkiem zauważyłam zapisy na kurs na sternika morskie. W tym właśnie czasie przebywałam też nad morzem. Kurs miał sie odbyć nazajutrz, nie miałam więc zbyt dużo czasu na to, aby zastanowić się nad zapisaniem się na kurs. Zapisałam i tak zaczęła się moja przygoda z morską żeglugą. Była to bardzo dobra decyzja.