Kupowanie zbiornika PE do cieczy żrących

Od kiedy zaczęłam pracę w jednym z uczelnianych laboratoriów, razem z koleżanką zostałyśmy oddelegowane do kontroli asortymentu i zamawiania produktów. Jako, że pracujemy z różnego rodzaju płynami żrącymi, potrzebowaliśmy odpowiednich zbiorników, w których takie substancje mogłyby bezpiecznie być odkładane.

Zbiornik polietylenowy do przechowywania cieczy żrących

zbiorniki na ciecze żrące polietylenoweWszelkie niebezpieczne substancje powodują pewien rodzaj zagrożenia dla osób pracujących oraz dla samego miejsca pracy. Dlatego też ważne zachowanie jest wszelkich kroków ostrożności, by wyeliminować ryzyka. Nie mogłyśmy zamówić byle jakich zbiorników, bo te, które potrzebowaliśmy, musiały być odpowiednio szczelne i spełniać szereg wymogów. Odnalazłyśmy zbiorniki na ciecze żrące polietylenowe, które po dokładnym sprawdzeniu nie tylko były dostosowane do naszych potrzeb, ale też finansowo były bardzo atrakcyjne. Dogadałyśmy się z pracodawcą, pokazałyśmy, co udało nam się znaleźć i dosyć szybko podjęliśmy wszyscy razem decyzję, że to są właśnie odpowiednie pojemniki na substancje, które przechodzą przez nasze laboratorium. Zamówienie zostało wykonane i do jego realizacji wcale nie trzeba było długo czekać. Zachowując wszelkie wymogi ostrożności oraz postępując zgodnie z protokołami wszystko zostało dostosowane i przygotowane do rozpoczęcia pracy.

Zawsze powtarzałam, że praca w laboratorium chemiczny, nie jest dla każdego. Wymaga ona bardzo dużej precyzji i ostrożności, bo substancje z jakimi czasami przychodzi nam pracować mogą w nieodpowiednich rękach stanowić bardzo duże zagrożenie. Zarówno dla użytkownika, jak i pozostałych pracowników znajdujących się w pobliżu. Zabezpieczenie ich w odpowiednich zbiornikach zmniejsza ryzyko, że komukolwiek mogłoby się coś stać.