Kupno solidnych, drewnianych drzwi

Byliśmy z mężem w trakcie budowy własnego mieszkania. Obecnie mieliśmy za zadanie kupić drzwi wewnętrzne do wszystkich pomieszczeń w domu. Zależało nam na znalezieniu czegoś naprawdę solidnego i wytrzymałego. Chcieliśmy także, aby drzwi pasowały do tego w jakim stylu urządzone jest mieszkanie. Miały to być proste, surowe drzwi, pasujące do tradycyjnie urządzonych wnętrz.

Potrzebowaliśmy solidnych drzwi wewnętrznych do domu

solidne drzwi drewniane surowe wewnętrzneUdaliśmy się do sklepu, gdzie można było dostać takie drzwi i od razu poprosiliśmy sprzedawczynię o pomoc. Zależało nam na wyborze trwałych i wytrzymałych drzwi, dlatego zapytaliśmy się jej na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Poleciła nam ona solidne drzwi drewniane surowe wewnętrzne renomowanego producenta. Dowiedzieliśmy się od niej, że są to drzwi wykonane z twardego i wytrzymałego drewna sosnowego. Zapewniają one świetną izolację cieplną pomieszczenia i zapobiegają przed utratą ciepła, co jest szczególnie ważne jeśli nie wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu są ogrzewane. Byliśmy dopiero w trakcie budowy mieszkania, ale chcieliśmy się do niego jak najszybciej wprowadzić, dlatego to było dla nas ważne. Drzwi były solidne, ale jednocześnie lekkie. Istniała możliwość regulacji zawiasów i ośnieżyć na odpowiednią wysokość, jeszcze przed dokonaniem zakupów. To również było bardzo praktyczne rozwiązanie.

Sprzedawczyni zapewniła nas również, że drzwi te są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz podwyższoną wilgotność w pomieszczeniu (dlatego mogą być stosowane także w łazienkach czy kuchniach), ponieważ wykonane są z bezsęcznego kawałka drewna. Można w nich wstawić również zamek. Zdecydowaliśmy się je zakupić, ponieważ oprócz tych wszystkich zalet, były one w dodatku przystępne w niskiej cenie.