Kto może wynająć samochód na lotnisku?

Czy na lotniskowych wypożyczalniach samochodów panują jakieś ograniczenia co do możliwości skorzystania z ich oferty? Kto może wypożyczyć auto w lotniskowej wypożyczalni? W zasadzie to każdy kto tylko posiada odpowiednie uprawnienia do kierowania samochodami oraz ważny dokument tożsamości. Każdy dokument osoby wypożyczającej auto na lotnisku jest dokładnie sprawdzany.

Na lotniskach samochody wynajmują głównie obcokrajowcy

wynajem samochodów gdańsk lotniskoNa każdym lotnisku działa co najmniej kilka wypożyczalni samochodów. Oferują one auta różnej klasy i o różnej wartości. Większość z nich stosuje kaucje zabezpieczające, ale to nie jest regułą. Samochody na lotniskach wynajmowane są w zasadzie tylko przez tych, którzy do naszego kraju przylatują. Są to w większości obcokrajowcy. Dlatego właśnie muszą oni posiadać przede wszystkim ważny dokument tożsamości. Najważniejszy jest oczywiście paszport lub dowód osobisty. Na potwierdzenie swoich uprawnień do kierowania pojazdami obcokrajowiec musi wykazać się prawem jazdy. I to właściwie wszystko co trzeba okazać, żeby wynająć sobie na lotnisku samochód. Każda firma prowadząca wynajem samochodów Gdańsk lotnisko bardzo dokładnie weryfikuje autentyczność dokumentów przedstawianych przez obcokrajowców. Ale prawdą jest też to, że wypożyczalnie samochodów są doskonale ubezpieczone na wypadek kradzieży swoich pojazdów. Mimo wszystko i tak niektóre wypożyczalnie żądają jeszcze kaucji zabezpieczającej.

Na całym świecie na lotniskach działają wypożyczalnie samochodów. Na lotnisku w Gdańsku działa ich kilka. Klientami wypożyczalni są oczywiście te osoby, które do naszego kraju przylatują. Auta na lotniskach wypożyczają najczęściej obcokrajowcy. Muszą się tylko wykazać odpowiednimi dokumentami tożsamości oraz prawem jazdy, które jest w naszym kraju honorowane.