Kreatywne zabawki z drewna

Kiedy ma się dzieci, chce się zapewnić im jak najlepszy rozwój. Dba się o nie, pielęgnuje, ale również uczy obowiązków i ustala zasady. Wszystko oczywiście w nieustannej asyście bezwarunkowej miłości. Są zwolennicy uczenia dziecka od najmłodszych lat bardzo wielu czynności, na przykład: przyszywania guzików. Inni twierdzą, że dziecko samo znajdzie odpowiedni czas. Jak zatem zapewnić dziecku odpowiedni poziom rozwoju nie pozbawiając go dzieciństwa?

Nauka przez zabawę

zabawki Montessori z drewnaW poszukiwaniu najlepszej metody stymulacji dziecka przez zabawę zapoznałam się z dziesiątkami teorii. Niektóre od razu odrzuciłam, inne dały mi do myślenia. Liczę na mój macierzyński instynkt i wierzę, że potrafię odpowiednio rozeznać, co jest dobre właśnie dla mojego dziecka. Trafiłam między innymi na zabawki, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również mają funkcję edukacyjną. Zabawki Montessori z drewna, bo o nich właśnie mowa, pozwalają, żeby dziecko bawiło się w sposób aktywny i kreatywny. Pozwalają one kształtować umiejętności sensoryczne i manualne. Dobra zabawa przy jednoczesnej aktywizacji dziecka to doskonałe rozwiązanie. Istnieje wiele produktów do wyboru, na przykład: sortery, przekładnie, liczydła, kostki manipulacyjne, szablony, klocki. Są również zabawki, które uczą kolorów, liczb, liter, zwierząt. Są też takie, które kształtują umiejętności motoryczne, przydatne dla maluchów. Wiadome jest, że ośrodek mowy w mózgu znajduje się niedaleko ośrodka odpowiedzialnego za zdolności manualne, dlatego warto je kształtować od najmłodszych lat, żeby ułatwić dziecku naukę mowy. Same plusy.

Dla mnie miłość jest nieodłącznym elementem więzi rodziców i dzieci. Kochamy, więc chcemy, żeby nasze dzieci celebrowały życie, żeby była to dla nich piękna, pasjonująca podróż. Obowiązkiem rodziców jest pokazanie dziecku świata i nauczenie go tego, co będzie mu potrzebne. Najlepiej zrobić to przez zabawę. Zrobię co w mojej mocy, żeby moje dzieci były szczęśliwe.