Koszty pokrycia dachu domu jednorodzinnego

Każdy, kto podejmuje decyzję o budowie domu, próbuje oszacować koszty całej inwestycji. Budowę w kategoriach kosztów najlepiej rozpatrywać etapami. Wylanie fundamentów, potem stan surowy otwarty a następnie zamknięcie domu dachem i oknami. W chwili obecnej trudno jest dokładnie coś prognozować, bo ceny materiałów budowlanych idą w górę z dnia na dzień.

Co jest potrzebne do pokrycia dachu?

dachy tarczynMimo wszystko spróbujmy oszacować w przybliżeniu potencjalny koszt pokrycia dachu na domu jednorodzinnym. Przyjmijmy, że powierzchnia dachu wynosi około stu metrów kwadratowych co przekłada się na podobnej wielkości powierzchnię użytkową domu. Zacznijmy od drzewa, którego na taki dach potrzebne będzie całkiem sporo. Drewno konstrukcyjne i odeskowanie będzie kosztować łącznie około dziesięciu tysięcy. Warto znaleźć najpierw dobrego dekarza, który dobrze kryje dachy Tarczyn jest miejscowością, która słynie z bardzo solidnych fachowców w tej branży. Jak już mamy dekarza to dopiero wówczas powinniśmy zamawiać drzewo. Robocizna przy takim metrażu też będzie kosztować około dziesięciu tysięcy. Na koniec trzeba policzyć sobie koszty materiałów wykończeniowych i dodatków. Blachodachówka z wszelkimi potrzebnymi akcesoriami na takich rozmiarów dach będzie kosztować nawet do dwudziestu tysięcy i to już po rabatach dla dekarza. Przy tej wielkości domu trzeba się liczyć z łącznym kosztem rzędu czterdziestu tysięcy złotych.

Materiały na pokrycie dachu mają różną cenę, ale też różną jakość i trwałość. Dekarze polecają blachodachówkę, bo jest ona bardzo trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Dachówki ceramiczne będą kosztować podobnie, ale tańsze będą dachówki cementowe. Jednak do tych ostatnich musimy zrobić na dachu pełne odeskowanie, co zwiększy koszty zakupu drzewa. Pokrycie dachu trzeba sobie dobrze przemyśleć i przekalkulować.