Koszt nadania przesyłki kurierskiej do Anglii

Polacy, którzy mają swoje rodziny za granicą, wysyłają i otrzymują setki tysięcy przesyłek kurierskich rocznie. Nic dziwnego, bowiem dla wielu osób jest to jedyna możliwość podarowania najbliższym prezentów czy upominków. Najwięcej paczek międzynarodowych wysyłanych jest oczywiście przed świętami. Z kolei najczęściej paczki wysyłamy do Anglii gdzie Polaków za granicą mieszka najwięcej.

Przesyłka kurierska tańsza niż paczka pocztowa

przesyłki kurierskie polska angliaWysłanie paczki za granicę jest banalnie proste, bo wystarczy zamówić kuriera do domu po jej odbiór. Można to zrobić przez stronę internetową lub aplikacje mobilne służące do zamawiania usług kurierskich. Nikt nie wysyła już paczek pocztowych. Koszt ich wysłania jest o wiele wyższy niż koszt wysłania paczki kurierem, który ją jeszcze od nas odbierze. A ile kosztują przesyłki kurierskie Polska Anglia? Za standardową paczkę o wadze do pięciu kilogramów zapłacimy około pięćdziesięciu złotych. Każdy kolejny kilogram to dodatkowe dziesięć złotych kosztów doliczone do ceny przesyłki. Dodatkową opłatę poniesiemy za paczkę o dużych lub niestandardowych gabarytach. Przy czym skorzystanie z usług firm kurierskich daje nam gwarancję, że paczka zostanie dostarczona do adresata w ciągu czterdziestu ośmiu godzin. Wszystkie przesyłki kurierskie z Polski do Anglii podróżują oczywiście drogą lotniczą. Ale podróż paczki zawsze zaczyna się od domu nadawcy a kończy się u adresata.

Za chwilę kolejne święta Bożego Narodzenia. Jak co roku jest to czas, w którym ilość paczek nadawanych z Polski do Anglii rośnie błyskawicznie. Z każdego miasta i miasteczka w Polsce tysiące paczek odbierane są przez kurierów i dostarczane do centrów logistycznych firm kurierskich. Stamtąd paczki przewozi się na lotnisko, z którego już samolotem wysyłane są do rozdystrybuowania w Anglii.