Korzyści zdrowotne z picia zielonej kawy

Ziarna zielonej kawy stały się ostatnio coraz bardziej popularne, w rzeczywistości są obecnie jednym z najpopularniejszych suplementów i produktów odchudzających. Są one również kojarzone z wieloma korzyściami zdrowotnymi, od ochrony serca i obniżania ryzyka chorób neurologicznych, po efekty przeciwstarzeniowe i wiele innych. Czym właściwie jest zielona kawa i jakie korzyści może zapewnić jej regularne spożywanie?

Zielona kawa i jej zalety

importer kawy zielonejZielone ziarna kawy są prażonymi nasionami rośliny zwanej kawą arabską. Są pełne przeciwutleniaczy, pod warunkiem, że nie są przetwarzane. Importer kawy zielonej z pewnością zadba o to, żeby ziarna były najwyższej jakości. Silne przeciwutleniacze pomagają zmniejszyć szkodliwe działanie wolnych rodników w organizmie i wspomagają ogólny stan zdrowia. Wielu ekspertów uważa, że ​wolne rodniki są poważnym czynnikiem w rozwoju wielu chorób, w tym raka i miażdżycy. Przeciwutleniacze, takie jak te znajdujące się w ziarnach zielonej kawy, mogą odgrywać ważną rolę w zapobieganiu nie tylko niektórym nowotworom i chorobom serca, ale także chorobie Alzheimera, zwyrodnieniu plamki żółtej, chorobom związanym z zapaleniem stawów i nie tylko. Dzięki wysokiemu poziomowi przeciwutleniaczy i innych zdrowych związków w zielonych ziarnach kawy, napój ten może również pomóc zmniejszyć stan zapalny, co pozytywnie wpływa na poziom cukru we krwi. Może to być pomocne w obniżaniu poziomu glukozy, co z kolei może zmniejszać ryzyko rozwoju cukrzycy typu drugiego. Badania oparte na dowodach wykazały, że bezkofeinowe ziarno zielonej kawy było w stanie odwrócić negatywne skutki diety wysoko tłuszczowej, zmniejszając gromadzenie tłuszczu.

Powodem, dla którego większość ludzi pije kawę, jest zwiększenie dawki energii, a zielone ziarna kawy mogą również to zapewnić, ponieważ także zawierają kofeinę, która może zwiększać poziomy energii. Kofeina szybko dociera do mózgu, co może również prowadzić do większego skupienia oraz lepszej motywacji. Co bardziej oczywiste, pomaga czuć się bardziej rozbudzonym i mniej zmęczonym, dlatego jest również częstym składnikiem leków stosowanych w leczeniu senności.