Kody 2d

Kody 2d nadal dominują w logistyce

Mimo, iż technika poszła mocno do przodu i gdzie nie gdzie już obowiązują już tylko skanery do czytników 3D, które i tak często ulegają awarii to na większości magazynów gdzie liczy się czas i sprawność pracowników logistyki nadal obowiązuje praktycznie nieawaryjne, zajmujące mało miejsca i łatwe w obsłudze skanery, odczytujące tylko kody 2d, te stare z kodami kreskowymi.

Dlaczego kody 2d?

Kody 2dWskazuje się, że jest jedno ale, miejsce na kody 2d musi być nie pogięte, nie ubrudzone, a druk kodów odbywa się tylko raz w starostwie danego powiatu. Zatem może być trudność z pobraniem danych. Te kody 2d, często znajdują się na dowodach rejestracyjnych samochodów czy na fakturach które można płacić telefonem po najechaniu nim na kody 2d właśnie. Takie kody mają też etykiety logistyczne, które są niezbędne kierowcom po dojeździe na magazyn rozładunkowy. W związku z czym na tych etykietach znajdują się dane do rozładunku i wszelkie uwagi dotyczące dojazdu do magazynu co szczególnie pomaga nowym kierowcom, którzy nie mają jeszcze obkutych na pamięć wszystkich tras. Tego rodzaju etykiety logistyczne, są ważnym dokumentem przewozowym i często pochowane są w dokumentach zaraz obok polisy i dowodu rejestracyjnego aby ich nie zgubić. Pewną odmianą takich etykiet mogą być etykiety foliowe, które też są ważne ale nie mają miejsca na kody 2d, o których już wspomniałem. Takie etykiety to przeważnie miejsce na dokumenty samochodu, mapę czy najcenniejsze rzeczy. Ukazuje się, że takie etykiety foliowe mogą chronić rzeczy przed zagubieniem i zniszczeniem. W związku z czym powinny się znaleźć w standardowym wyposażeniu kierowcy w kabinie tira czy ciężarówki.

Przecież nie chcemy aby jakieś najważniejsze dokumenty się pogubiły. Jednak, gdy mamy na myśli etykiety usuwalne, to są to przeważnie ceny na produktach, czy na towarze. Śmiało możemy się ich pozbywać.

Dodaj komentarz