Kiedy wskazana jest komora hiperbaryczna?

Być może nigdy nie słyszeliśmy o komorze hiperbarycznej, ponieważ nie jest to dobrze znany instrument medyczny dla ogólnej populacji, ale jest bardzo przydatny w niektórych problemach medycznych. Tlenoterapia hiperbaryczna polega na oddychaniu czystym tlenem w komorze ciśnieniowej i jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną.

Kiedy komora hiperbaryczna jest zalecana?

komora hiperbaryczna rzeszówW komorze hiperbarycznej ciśnienie powietrza wzrasta do trzech razy wyżej niż normalne ciśnienie powietrza iw tych warunkach płuca mogą oddychać większą ilością tlenu, niż byłoby to możliwe przy oddychaniu czystym tlenem przy normalnym ciśnieniu powietrza. Komora hiperbaryczna to hermetyczna komora zaprojektowana tak, aby wytrzymać wysokie ciśnienie wewnątrz. W niektórych przypadkach będzie to jedyne wskazanie terapeutyczne do wyleczenia schorzenia, a w innych będzie stosowane jako część kompleksowego leczenia wraz z innymi terapiami lub lekami. Jest to zabieg wykonywany typowo w trybie ambulatoryjnym, czyli niewymagający hospitalizacji pacjenta. Wielu zastanawia się po co jest komora hiperbaryczna Rzeszów posiada punkt z takimi usługami, z którego korzysta wielu ludzi. Czasami, gdy tkanka ciała jest uszkodzona, może wymagać zwiększonego dopływu tlenu do gojenia. Jest to sprawdzony sposób leczenia w wielu sytuacjach. Jest to zatrucie tlenkiem węgla, istnienie pęcherzyków powietrza w naczyniach krwionośnych, ciężkie anemie, które nie mogą być wyleczone przez transfuzje krwi.

To także niektóre rodzaje utraty słuchu, takie jak nagła głuchota. Zaliczyć też można infekcje, takie jak ropnie lub zgorzel lub zmiażdżone zmiany skórne. Tym sposobem leczy niegojące się rany spowodowane cukrzycą, urazy popromienne lub oparzenia. Tlen przenoszony przez krew w całym ciele pomaga zwalczać bakterie i stymuluje uwalnianie w tkankach substancji, które wspomagają gojenie.