Japońska zielona herbata

Wiele osób pije każdego poranka kawę, lub mocną herbatę, aby się pobudzić. W kawie znajduje się kofeina, a w herbacie teina, która działa identycznie. Jednak poza pobudzeniem, herbata ma tez inne właściwości.

Jak pić japońską herbatę matcha?

japońska herbata matchaJeżeli chcemy cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, to dobrze jest zrezygnować z czarnej herbaty, która zawiera znikome ilości cennych składników, na rzecz zielonej. Najlepsza jest japońska herbata matcha, która jest bezcennym źródłem przeciwutleniaczy, które chronią nasz organizm przed chorobami. Naukowcy odkryli, że japońska herbata pita regularnie potrafi przeciwdziałać miażdżycy, cukrzycy, a także wielu nowotworom. Antyoksydanty pomagają walczyć naszemu organizmowi z oznakami starzenia się i działają wzmacniająco. Herbata matcha posiada lekko cierpki smak, do którego niektórzy muszą się przyzwyczaić i piękny zielony kolor. Pijemy nie tylko wywar, ale także sproszkowane liście, które są głównym źródłem cennych właściwości. Japońską herbatę w domowych warunkach wsypujemy do filiżanki i zalewamy gorącą wodą o temperaturze maksymalnie osiemdziesięciu pięciu stopni. Po około pół minuty, napój jest gotowy do spożycia. Zielona herbata matcha posiada niemalże tyle samo kofeiny co kawa, więc należy ją spożywać z umiarem. Posiada właściwości oczyszczające organizm z toksyn i działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Spożywana regularnie japońskiej herbaty pomaga walczyć ze złym cholesterolem i zwiększa odporność naszego organizmu.

Zaleca się pocie przynajmniej jednej filiżanki dziennie japońskiej herbaty. Jedynie kobiety w ciąży i karmiące mamy muszą ją ograniczyć ze względu na zawartość kofeiny. Spokojnie możemy zastąpić małą czarną pitą każdego ranką na rzecz zielonej herbaty.